مشاور سازمان راهداری خبر داد

حل مشكل ترخیص كامیون های اروپایی با دستور رئیس جمهور

حل مشكل ترخیص كامیون های اروپایی با دستور رئیس جمهور كار و درآمد: مشاور رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در نوسازی ناوگان از حل مشكل ترخیص كامیون های وارداتی اروپایی از گمرك با مكاتبه وزیر راه و شهرسازی و دستور رئیس جمهور آگاهی داد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، چندی قبل محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در نامه ای از حسن روحانی رئیس جمهور خواست تا دستورات لازم را به وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ترخیص هر چه سریعتر کامیون های وارداتی اروپایی از گمرک را صادر کند.
وی در این مکاتبه اظهار داشت: "متاسفانه بیشتر از چهار ماه است به رغم دریافت گواهی استاندارد از سازمان ملی استاندارد ایران و همینطور گواهی خدمات بعد از فروش از شرکتهای معتبر داخلی و ورود حدود ۲۰۰۰ دستگاه کامیون اروپایی، وزارت صمت تا کنون از معرفی افراد برای ترخیص کامیون ها خودداری نموده است بنابراین با عنایت به این که سال ساخت این کامیون ها (۲۰۱۷) است برای ترخیص آنها کمتر از ۴۰ روز فرصت باقی مانده است و عدم تعهد و عدم ترخیص آنها باعث وارد آمدن خسارات فراوانی به این بخش خواهد شد به منظور رفع این مشکل و همینطور پیشگیری از افزایش بی رویه قیمت کامیون در کشور و پرهیز از ایجاد نارضایتی کامیون داران استدعا دارد اوامر حضرتعالی به وزارت صمت ابلاغ گردد تا این کامیون ها هم مطابق مصوبه ۱۲/۸/۹۹ ستاد اقتصادی همانند کالاهایی که ارز آنها توسط متقاضی تأمین شده است از گمرکات کشور ترخیص گردند. "
به دنبال این مکاتبه صدراله بمانا - مشاور رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در نوسازی ناوگان- در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: در جهت این مکاتبه و دستوری که رئیس جمهور در این حوزه داد، عملیات ترخیص کامیون های وارداتی تسریع شده است و هم اکنون دو واردکننده موفق به ثبت سفارش های خود شدند و بقیه آنها هم در حال انجام مراحل اداری برای ثبت سفارش و ترخیص کامیون ها هستند.
وی ادامه داد: بر مبنای قوانین و مقرارت موجود و دستورات لازم صادر شده، کامیون هایی که در چارچوب طرح نوسازی ناوگان وارد شده اند به حدود ۲۰۰۰ دستگاه می رسند و مقرر شده همه آنها در اسرع وقت و با استفاده از ارز متقاضی با منشاء خارجی ترخیص شوند.
مشاور رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح کرد: کامیون های وارداتی باید شرایط لازم را همچون عمر و کارکرد کمتر از سه سال را داشته باشند و از طرفی باید استاندارد زیست محیطی، استاندارد ایمنی و کیفیت و خدمات بعد از فروش را هم داشته باشند تا اجاره ترخیص از گمرک را دریافت نمایند.
به قول بمانا، بر مبنای قراردادهای امضاء شده بین متقاضیان و سازمان راهداری باید به ازای واردات هر دستگاه کامیون اروپایی با شرایط مذکور یک کامیون فرسوده داخلی اسقاط شود و سازمان راهداری و دستگاههای متولی و مسئول بر روند این کار نظارت خواهند کرد.
منبع:

1399/09/11
23:39:18
5.0 / 5
1193
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است