لایحه بودجه ۱۴۰۰،

بودجه ۱۴۰۰۰ میلیاردی برای وزارت راه و متولیان حمل و نقل

بودجه ۱۴۰۰۰ میلیاردی برای وزارت راه و متولیان حمل و نقل برمبنای لایحه بودجه سال آینده، وزارت راه و شهرسازی و دیگر دستگاه های تابعه در حوزه حمل و نقل حدود 14 هزار میلیارد تومان بودجه دارند.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، برمبنای لایحه بودجه ۱۴۰۰ که امروز به مجلس ارائه شد، وزارت راه و شهرسازی و دستگاه های تابعه حوزه حمل و نقل بودجه ای بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان در سال آینده خواهند داشت که بیشترین سهم را در این میان شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور دارد که مبلغی حدود ۷۸۰۰ میلیارد تومان است و بعد از آن سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بودجه ای بیش از دو هزار و ۴۰۴ میلیارد تومان در رتبه دوم قرار دارد.
همچنین شرکت راه آهن بودجه ای حدود دو هزار و ۱۲۸ میلیارد تومان برایش پیش بینی شده و بعد از آن ستاد مرکزی وزارت راه با بیش از هزار و ۴۳۳ میلیارد تومان در رتبه چهارم است.
نکته جالب توجه اینکه همه زیرمجموعه های وزارت راه و شهرسازی بودجه پیشنهادی شان بالا رفته که در این میان می توان به رشد ۳۶.۵۵ درصدی بودجه پیشنهادی ستاد مرکزی وزارت راه اشاره نمود که بیشترین میزان افزایش را تجربه کرده است اما تنها دستگاهی که با کاهش بودجه نسبت به امسال روبه رو شده شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران است که بودجه پیشنهادی سال آینده اش نسبت به امسال ۱۶.۶۷ درصد کاهش یافته است.
سازمان هواپیمایی کشوری نیز بودجه ای معادل ۱۲۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برایش پیش بینی شده اما در جداول ارائه شده امروز به مجلس خبری از اعداد و ارقام تخصیص یافته به این سازمان در سال قبل نیست که بتوان آنرا مقایسه کرد.
منبع:

1399/09/13
19:55:05
5.0 / 5
1046
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است