تبادل نیروی كار بین ایران و روسیه در دستور كار قرار گرفت

تبادل نیروی كار بین ایران و روسیه در دستور كار قرار گرفت وزیر کار ایران به روسیه پیشنهاد کرد در زمینه تبادل نیروی کار پیش نویس موافقتنامه تدوین شود تا مذاکرات در این حوزه آغاز گردد.به گزارش کار و درآمد به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در گفت و گوی ویدئو کنفرانسی با آنتون کوتیاکوف وزیر کار و حمایت اجتماعی فدراسیون روسیه ضمن اشاره به دستیابی روسیه به واکسن کرونا و شروع واکسیناسیون عمومی ابراز امیدواری کرد، پاندمی کووید ۱۹ در همه جهان و در دو کشور ایران و روسیه تحت کنترل درآمده و رایزنی های دو کشور بتواند باعث سلامتی مردم ایران و روسیه شود.
تاکید بر اجرای یادداشت تفاهم همکاری که در سال ۲۰۱۵ به امضا رسیده است، تشکیل کمیته مشترک همکاریهای مشترک دو کشور در نخستین فرصت ممکن و به صورت مجازی، تبادل قوانین حوزه اجتماعی میان دو طرف، تهیه و تصویب برنامه اقدام مشترک دو ساله میان دو کشور، اتخاذ تصمیم در مورد موافقتنامه تأمین اجتماعی که طرف ایرانی به طرف روسیه عرضه کرده و دریافت موافقتنامه دولتی تبادل نیروی کار از سوی روسیه و تصمیم گیری درباره امضای آن از مهمترین محورهایی بود که در این دیدار دوجانبه بر آن تاکید گردید.
محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار ور فاه اجتماعی در این جلسه ویدئو کنفرانس همکاریهای دو کشور در بخش های سیاسی و منطقه ای را در سطح مناسبی ارزیابی کرد و عنوان کرد: با ایجاد زیرساخت های اساسی در حوزه های در رابطه با کار و رفاه اجتماعی تلاش می نماییم زمینه های توسعه هر چه بیشتر روابط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی میان دو کشور فراهم گردد.
وی با عنایت به اعلام آمادگی وزیر کار روسیه برای اجرایی کردن یادداشت تفاهم امضا شده در سال ۲۰۱۵ پیشنهاد کرد؛ کمیته مشترک دو کشور به صورت مجازی تشکیل گردد و ضمن مذاکره در حوزه های روابط کار، مهاجرت نیروی کار و بیمه های اجتماعی بازنشستگی و آموزش های فنی و حرفه ای نسبت به تهیه و تصویب برنامه اقدام مشترک دو ساله بین ایران و روسیه اقدام نماید.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به سفر رئیس سازمان تأمین اجتماعی ایران به روسیه وارائه پیش نویس موافقتنامه همکاریهای تأمین اجتماعی به طرف روسی اظهار داشت: امیدواریم سند همکاری سازمان تأمین اجتماعی با طرف روسی نهایی و آماده امضا شود.
شریعتمداری اضافه کرد: در زمینه تبادل نیروی کار هم پیشنهاد می کنم پیش نویس موافقتنامه پیشنهادی خویش را در اسرع وقت برای ما ارسال کنید تا مذاکرات را در این حوزه شروع نماییم.
در ادامه این نشست، آنتون کوتیاکوف وزیر کار و حمایت اجتماعی فدراسیون روسیه هم با ابراز خرسندی از این گفت و گو تصریح کرد: گسترش روابط میان دو کشور برای ما بسیار حائز اهمیت می باشد و الان هماهنگی و گفتگوهای بسیاری هم میان دو طرف جریان دارد.
وی اضافه کرد: علاوه بر این همگرایی بسیار خوبی هم در موضوعات منطقه ای و جهانی میان دو کشور وجود دارد.
وزیر کار و حمایت اجتماعی فدراسیون روسیه خاطرنشان کرد: در سال ۲۰۱۵ یک یادداشت تفاهم همکاری میان دو وزارتخانه به امضا رسیده که بر حوزه هایی مثل مسائل اجتماعی، رفاه اجتماعی و کار و متمرکز است.
کوتیاکف اضافه کرد: موضوعاتی مثل تبادل نیروی کار، توسعه روابط کار و مهاجرت نیروی کار از دیگر موارد این یادداشت تفاهم تاکید گردیده است.
وی ضمن اعلام آمادگی برای برگزاری کمیته مشترک میان دو وزارتخانه به صورت مجازی اظهار داشت: در انتهای سال قبل میلادی قرار بود هیئتی از وزارت کار فدراسیون روسیه به تهران سفر داشته باشد که این سفر به بهار سال ۲۰۲۰ موکول شده بود، اما متأسفانه به علت شیوع کرونا این دیدار انجام نشد.
او پیشنهاد کرد در قالب جلسه کمیته مشترک می توانیم بر روی برنامه اقدام مشترک و در قالب آن کارگروه کار نماییم و آنرا به امضا برسانیم و در همین راستا هم می توان قوانین حوزه اجتماعی میان دو کشور را مبادله کرد.
وزیر کار و حمایت اجتماعی فدراسیون روسیه خاطرنشان کرد: یقیناً از این طریق به صورت هدفمند تر روابط میان دو کشور را در حوزه رفاه و تأمین اجتماعی می توان دنبال کرد.
وی با قدردانی از ارسال اطلاعات در ارتباط با حوزه حفاظت فنی از جانب طرف ایرانی اظهار داشت: این وزارتخانه هم اطلاعات در ارتباط با حفاظت فنی و شغلی را از طریق دیپلماتیک به طرف ایرانی ارسال خواهدکرد.
کوتیاکوف ابراز امیدواری کرد که هماهنگی های تنگاتنگی را در حوزه تأمین اجتماعی، رفاه اجتماعی و کار با طرف ایرانی داشته باشد و دو طرف بتوانند در حوزه های یاد شده همکاری ها و مناسبات خویش را توسعه دهند.
وزیر کار و حمایت فدراسیون روسیه همینطور در مورد بررسی موافقت نامه همکاری در زمینه تأمین اجتماعی اعلام آمادگی کرد.
وی اظهار داشت: پیشنهاد می کنم در انتها جلسه امروز از کارگروه های خود بخواهیم تا پیش از آخر سه ماهه اول ۲۰۲۱ برنامه اقدام مشترک را نهایی و با یکدیگر امضا نماییم.
وی درباره موافقتنامه همکاری در زمینه نیروی کار اظهار داشت: هم اکنون یک طرح مفهومی در فدراسیون روسیه وجود دارد که جز قانون فدرال است، این طرح به صورت کامل سیاست بخش مهاجرت را متأثر و یک اصلاحی را در آن بوجود می آورد. پیشنهاد می کنم مسائل در ارتباط با مهاجرت نیروی کار، بعد از تصویب آن قانون فدرال مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
وزیر کار و حمایت اجتماعی فدراسیون روسیه با قدردانی از دعوت وزیر تعاون کار و رفاه کشورمان اظهار داشت: هر زمان که محدودیت های کرونا برداشته شود حتما به کشور زیبای ایران سفر خواهم داشت.
وزیر کار روسیه هم از شریعتمداری برای سفر به روسیه دعوت و ابراز امیدواری کرد با توجه اینکه برنامه ها و زمینه های همکاری مشترک بسیاری میان دو وزارتخانه وجود دارد بتوانند آنرا در سال ۲۰۲۱ محقق کنند.


منبع:

1399/10/13
23:25:12
0.0 / 5
1013
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , بیمه , توسعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است