ثبت نام مرحله سوم مسكن ملی از فردا

ثبت نام مرحله سوم مسكن ملی از فردا در شرایطی که حدود ۸۰ درصد از ظرفیت قبلی مسکن ملی تعیین تکلیف شده، پس از حذف بدحسابها از ساعت ۱۰ بامداد فردا پنج شنبه ۱۸ دی ماه سومین مرحله با ثبت نام از متقاضیان جدید آغاز می شود؛ همین طور پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن ملی از ۱۰۰ به ۱۵۰ میلیون و کاهش سود آن از ۱۸ به ۱۲ درصد ارائه شده که مقرر است امروز بررسی شود.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، طرح اقدام ملی مسکن در چارچوب ۴۰۰ هزار واحد (بجز تفاهم نامه با دستگاههای دولتی) تعریف شده که ۱۰۰ هزار آن در بافتهای فرسوده، ۱۰۰ هزار در بنیاد مسکن و ۲۰۰ هزار در شهرهای جدید قرار دارد. در واقع ۳۰۰ هزار واحد جدید در مناطقی غیر از بافتهای ناکارآمد باید ساخته شود. از این تعداد تا کنون ۲۴۰ هزار نفر تعیین تکلیف شده اند که ۱۸۵ هزار نفر افتتاح حساب و ۱۲۸ هزار نفر واریز وجه اولیه به میزان ۴۰ میلیون تومان را انجام داده اند. به سایر افراد هم زمین واگذار شده که در حال ساخت هستند. با این حساب ۸۰ درصد ظرفیت اعلامی تعیین تکلیف شده اند.
در فراخوانهای قبلی ثبت نام حدود ۴۶۰ هزار متقاضی واجد شرایط شناخته شدند و با عنایت به ۲۴۰ هزار متقاضی تعیین تکلیف شده، ۲۲۰ هزار نفر که واریز وجه نداشتند حذف شده اند. به دنبال حذف این افراد، وزارت راه و شهرسازی مرحله سوم ثبت نام متقاضیان را از ساعت ۱۰ بامداد روز پنج شنبه ۱۸ دیماه ۱۳۹۹ تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۲۵ دیماه انجام می دهد. متقاضیان باید به سامانه tem.mrud.ir رجوع و با عنایت به شرایط اعلامی نسبت به نام نویسی اقدام نمایند.
عدم مالکیت از سال ۱۳۸۴ به بعد، متاهل و یا سرپرست خانوار، زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن، سکونت پنج ساله در شهر یا شهرهای اطراف مورد تقاضا، نداشتن چک برگشتی یا تسهیلات معوقه، توانایی تأمین هزینه ساخت و پرداخت اقساط ماهیانه، امکان سپرده گذاری ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی همچون شروط ثبت نام است.
وام طرح اقدام ملی مسکن ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان با نرخ سود ۱۸ درصد با دوره مشارکت مدنی (ساخت) حداکثر دو ساله و بازپرداخت تسهیلات حداکثر ۱۲ سال است. پیشنهاد افزایش مبلغ وام تا ۱۵۰ میلیون تومان و کاهش نرخ سود این وام به ۱۲ درصد ارائه شده که بر مبنای منابع بانک مرکزی در حال بررسی است و امروز ۱۷ دیماه مقرر است در این خصوص تصمیم گیری شود.
بر اساس اعلام بانک مسکن تا کنون ۳۰۴ پروژه در چارچوب ۲۴ هزار و ۹۹ واحد به بانک عرضه شدند که بر مبنای تازه ترین آمار، ۷۵ پروژه در چارچوب ۷ هزار و ۷۷۶ واحد به دفترخانه ارسال شدند و با آنها انعقاد قرارداد شده است.
مرحله سوم نام نویسی در ۱۸۳ شهر واقع در ۱۹ استان شامل ایلام، بوشهر، تهران، خراسان شمالی، سیستان وبلوچستان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، گیلان، قزوین، آذربایجان غربی، مازندران، مرکزی، سمنان، خوزستان، فارس، همدان، خراسان رضوی و هرمزگان برنامه ریزی شده است. البته احیانا شهر جدید پردیس در استان تهران در این مرحله از ثبت نام قرار نخواهد داشت؛ چون که ظرفیت ۲۶۰۰ واحد ثبت نامی این شهر در مراحل قبلی تکمیل شده است.
افراد واجد شرایطی که به علت عدم واریز وجه در مراحل قبلی حذف شدند با عنایت به سبز بودن فرم «ج» خود باردیگر می توانند در مرحله سوم نام نویسی کنند.
همچنین متقاضیانی که به علت انتخاب شهر محل تقاضا، انصراف داده یا رد درخواست شده اند، می توانند در زمان اعلامی طی پیامک با رفتن به سامانه طرح اقدام ملی مسکن به نشانی www.tem.mrud.ir نسبت به تغییر شهر محل تقاضای خود بر مبنای شرایط اعلامی از جانب این وزارت در اطلاعیه های بعدی اقدام نمایند.
طرح اقدام ملی مسکن در قالبهای مختلفی شامل ثبت نام، مشارکت با سازندگان، خودمالکی و تفاهم نامه با دستگاههای دولتی اجرا می شود. بر مبنای اعلام محمود محمودزاده ـ معاون وزیر راه و شهرسازی ـ تا کنون ۵۰۰ هزار واحد مسکن ملی شروع شده که شامل واحدهای مسکونی ملی مبحث تفاهم نامه با سازمان ها و وزارتخانه ها هم می شود.
مسکن ملی در یک نگاه
شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی شد. برای این پروژه ۴۰۰ هزار واحد تعریف شد که در دور اول نام نویسی ۱.۶میلیون نفر از راه سایت و پیامک ثبت نام کردند که ۴۶۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند. نخستین واحدها به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور افتتاح شد. این پروژه از راه آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ایجاد می شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می رسد که البته با عنایت به کیفیت سازه ها در مناطق مختلف، قیمتها متفاوت خواهد بود. ثبت نام مراحل اول و دوم به پایان رسیده است. مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، آخر مهر ماه اعلام شده بود که تا پنجم دیماه تمدید گردید و به آخر رسید. مرحله سوم ثبت نام از ۱۸ دیماه ۱۳۹۹ شروع می شود.1399/10/19
12:44:49
0.0 / 5
757
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , سازمان , سایت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است