سرپرست صمت لرستان:

ظرفیت شهرك سیلیكون متال بروجرد ۳۴ هزار تن در سال است

ظرفیت شهرك سیلیكون متال بروجرد ۳۴ هزار تن در سال است به گزارش کار و درآمد لرستان سرپرست صمت لرستان اظهار داشت: ظرفیت شهرک سیلیکون متال بروجرد ۳۴ هزار تن در سال است.


بختیار رازانی در حاشیه بازدید از شرکت سیلیکون متال بروجرد که ۲۵ دیماه صورت گرفت، اظهار نمود: شرکت سیلیکون متال بروجرد با ظرفیت ۳۴ هزار تن در سال و با سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلار برای فاز اول پیشبینی شده است که با ظرفیت اشتغال هزار نفر در صورت تأمین اعتبار به بهره برداری خواهد رسید.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر سیلیکون متال، محصولات پلی سیلیکون و پلیمر سیلیکونی که پیش نیاز تولید سلول های خورشیدی است در این صنایع تولید خواهد شد.
سرپرست صمت لرستان تصریح کرد: هم اکنون نیاز کشور به سیلیکون متال ۱۶ هزار تن است که از خارج کشور وارد می شود.
رازانی افزود: با عنایت به بازدیدهای صورت گرفته مشخص شد شهرک سیلیکون متال بروجرد با سرعت خوبی در حال پیشرفت است.
وی افزود: چین یکی از موفقیت ترین کشورها در تولید سلول های خورشیدی و بزرگ ترین تولیدکننده در سطح جهان با تکنولوژی برتر است.
سرپرست صمت لرستان بیان نمود: بخشی از ماشین آلات پروژه در همین شرکت سیلیکون متال طراحی و ساخته شده و ۱۰۵ تریلی ماشین آلات در خلال دو ماه گذشته از کشور چین وارد کشور و شهر بروجرد و کارخانه جهت راه اندازی فاز اول در محل کارخانه استقرار یافته که با تکمیل آن شاهد اشتغال صدها جوان در منطقه بروجرد و اشترینان خواهیم بود.
رازانی افزود: در سال جهش تولید که مقام معظم رهبری فرمودند این یکی از گام های بزرگ و استوار بوده که در این منطقه در حال برداشته شدن است.
وی اظهار نمود: امیدواریم هرچه سریع تر شاهد اجرا و بهره برداری از فاز اول آن باشیم این واحد در سطح ملی و خاورمیانه بی نظیر بوده و می تواند یک نیروگاه خورشیدی ۴۰۰ مگاواتی تولید نماید که برای کشور یک موفقیت والا و پرارزش است.
سرپرست صمت لرستان خاطرنشان کرد: هم اکنون مشکل راه اندازی این پروژه عظیم، احتیاج به حدود ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار است که امیدواریم با تدابیر ویژه تأمین و کار فاز اول به پایان برسد.
رازانی تصریح کرد: این واحد در صورت اجرای کامل پنج فاز احتیاج به ۸۰ هکتار زمین دارد که با عنایت به افق و دید بلندمدت پروژه پیشبینی شده است.
منبع:

1399/10/26
23:57:24
0.0 / 5
681
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است