مرمت راه ها با قیرهای پیشرفته ساخت پژوهشگران كشور

مرمت راه ها با قیرهای پیشرفته ساخت پژوهشگران كشور کار و درآمد: پژوهشگران یکی از شرکتهای دانش بنیان با تولید قیرهای امولوسیونی پیشرفته گامی فناورانه برای بهسازی و مرمت راه های کشور برداشتند.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، شرکت دانش بنیان تولیدکننده این قیرهای امولسیون فعالیت خودرا از سال ۸۵ در زمینه تولید انواع قیر و آسفالت شروع کرد. این شرکت امروز با راه اندازی پایانه صادرات قیر بعنوان یک تامین کننده منطقه ای و جهانی شناخته می شود. این مجموعه فناور با تولید قیرهای امولوسیونی به جرگه شرکت های دانش بنیان پیوسته است.
امولسیون قیری، مخلوطی مرکب از قیر و آب است که به کمک ماده امولسیون ‎ساز ایجاد می شود. در این مخلوط، قیر در آب حل نمی گردد بلکه به صورت گلبول هایی بسیار ریز در آب شناور می شود. رنگ امولسیون قیری پیش از مصرف قهوه ای است و پس از شکستن و تبخیر آب سیاه می شود.
ایمان علی دوست، مدیر عامل این شرکت فناور در توضیح فناوری قیر امولوسیونی، اظهار داشت: به مخلوط دو مایع غیرقابل ترکیب با یکدیگر امولسیون گفته می شود. باتوجه به این تعریف، امولسیون قیر نیز عبارت است از مخلوط قیر و آب به همراه یک عامل امولسیون کننده. عامل امولسیون کننده ماده ای است که از چسبیدن ذرات قیر در آب به یکدیگر جلوگیری می کند و موجب می شود قیر بطور کامل در آب پراکنده شود.
وی ادامه داد: شرکت ما با توان داخلی و به کمک متخصصان خود، قیر امولوسیونی پیشرفته ساخته است تا با کمک این محصول، قیرهای کاربردی در صنایع، کیفیت بالاتری داشته باشد. در راه سازی از امولسیون های قیر برای تهیه مخلوط های قیری، تثبیت خاک و ماسه و اندودکاری استفاده می شود. این قیرها اقتصادی تر، بادوام تر و ایمن تر است.
برمبنای اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، این فعال فناور همین طور اظهار داشت: قیرهای امولوسیونی در روکش نازک راه ها و سطوح خاکی، لکه گیری، درزگیری، آسفالت سطحی، آسفالت جاده های شنی، آسفالت بازیافتی، تثبیت شن های روان، اندود آب بندی با ماسه، دوغاب آب بندی، دوغاب آب بندی بدون سنگدانه، آسفالت حفاظتی بسیار نازک و غیره کاربرد دارد.
منبع:

1399/11/01
18:32:47
0.0 / 5
825
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , شركت , صادرات
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است