۷۰۰ هكتار مزرعه سیب زمینی در رودبارجنوب گرفتار سرمازدگی شد

۷۰۰ هكتار مزرعه سیب زمینی در رودبارجنوب گرفتار سرمازدگی شد کار و درآمد: رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از خسارت سرمازدگی به 700 هکتار از مزارع زیر کشت سیب زمینی شهرستان رودبارجنوب آگاهی داد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، سعید برخوری روز یکشنبه در حاشیه بازدید جعفر رودری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان از مزارع خسارت دیده سیب زمینی شهرستان رودبار جنوب میزان سطح زیر کشت سیب زمینی در این شهرستان را یکهزار و ۲۰۰ هکتار اعلام نمود.
وی میانگین سرمازدگی در هر هکتار را بیش از ۷۵ درصد اعلام نمود و مدت زمان زیاد کاهش دما را علت این خسارات اعلام نمود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان بیشترین میزان لطمه سرمازدگی را به محصول سیب زمینی دانست و از خسارت سرما زدگی به گوجه، هندوانه، پیاز، گلخانه ها و درختان خرما آگاهی داد.
وی با اعلان اینکه سرمازدگی طی سه مرحله در جنوب کرمان رخ داد، اظهار داشت: سرما در تاریخ های هفتم و هشتم، ۱۴ و ۱۵ و در آخرین نوبت ۱۹ و ۲۰ دی ماه رخ داد که خسارت سنگینی در حوزه کشاورزی جنوب به بار آورد.
برخوری اضافه کرد: سرمای امسال طی ۴۰ سال قبل بی سابقه بوده تا جایی که به درختان طبیعی و نخیلات نیز خسارت زیادی وارد شده است.
وی با اعلان اینکه سرما در جنوب کرمان ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان خسارت وارد کرده است، خواهان تسهیلات، کمک بلاعوض و امهال تسهیلات کشاورزی شد.
وی افزود: با این اقدامات از کشاورزان حمایت می شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان به آبیاری تحت فشار نیز اشاره نمود و از کسب رتبه نخست کشور توسط منطقه جنوب کرمان در زمینه آبیاری تحت فشار آگاهی داد.
وی بیشترین میزان آبیاری تحت فشار را در رودبار جنوب اعلام نمود و اظهار داشت: شهرستان رودبار جنوب رتبه نخست شهرستانی آبیاری تحت فشار را در نیم سال اول سال ۱۳۹۹ به خود مختص کرده است.
شهرستان رودبار جنوب در فاصله ۳۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.منبع:

1399/11/05
21:10:46
0.0 / 5
724
تگهای خبر: تسهیلات , سازمان
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است