وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی:

باید برای برخورد همه جانبه و ریشه كن كردن اعتیاد در كشور تلاش شود

باید برای برخورد همه جانبه و ریشه كن كردن اعتیاد در كشور تلاش شود به گزارش کار و درآمد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تکیه بر کوشش برای برخورد همه جانبه برای ریشه کن کردن اعتیاد در کشور اظهار داشت: مقابله با اعتیاد، برخورد پیچیده ای را می طلبد تا با نرمال سازی در سطح جامعه مواجه نشویم.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، محمد شریعتمداری روز سه شنبه در مراسم افتتاح همزمان ۲۴ مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان، اضافه کرد: معتادان فقط به سبب ورود افیونی به بدن اعتماد به نفس خویش را از دست داده اند و امکان بازگشت به زندگی اجتماعی ندارند؛ این اطمینان را می دهیم که همه قوا با قوت از این اقشار هرچند که بر خودشان ظلم روا داشتند، حمایت خواهیم کرد.
وی با اعلان اینکه اعتیاد، مساله مهمی است، خاطرنشان کرد: پنج صدمه اصلی و مهم، در میان تمام صدمه های اجتماعی توسط مقام معظم رهبری برشمرده شده است که یکی از آنها اعتیاد است و ایشان از آن بعنوان تهدیدی بزرگ که کشور را تحت تأثیر خودش قرار می دهد، یاد کرده اند.
وی افزود: نیروی انتظامی با برخورد بی امان با قاچاقچیان در سرتاسر کشور و تقدیم خون شهدا گرانقدر ایستادگی کرده و از ورود مواد مخدر به داخل، از کشور صیانت کرده است و همینطور برخورد قضایی با مجرمان در حوزه عرضه مواد مخدر که منشاء توسعه اعتیاد در ایران است، قابل قدردانی است.
وزیر کار با اشاره بر سفارش های مقام معظم رهبری، بر برخورد خشن و بی رحمانه برای ریشه کن کردن اعتیاد در کشور، اظهار داشت: در بحث کاهش تقاضا هم باید فرهنگسازی در حوزه پیشگیری صورت پذیرد چون اعتیاد پدیده ای پیچیده که در سطح جامعه ظهور و بروز پیدا کرده است و برخورد پیچیده ای را می طلبد تا با نرمال سازی در سطح جامعه مواجه نشویم. ما به هیچ وجه حق نداریم در مقام یک انسان بر بدن خود و دیگران ضرر و صدمه ای برسانیم البته در این خصوص روایات گوناگونی است که منشاء تاریخی و دینی ماست هرچند که این پدیده جهانی است اما تاکید بر حرام بودن امر اعتیاد در جامعه می تواند موثر باشد و از اشاعه فساد جلوگیری کند.
شریعتمداری با اعلان اینکه زمینه های متفاوتی سبب گرایش به اعتیاد می شود، افزود: درمان اعتیاد باید همه جانبه با نگاهی خانواده محور و جامعه محور باشد. بسیار خشنود هستیم که استراتژی رئیس سازمان بهزیستی کشور مشارکت جویانه است و از منابع محدود و بودجه عمومی استفاده اهرمی کردن هنری است که در این سازمان به منصه ظهور گذاشته شده است؛ در کنار فعالیت پیشگیرانه در این عرصه، اقدامات فرهنگی و مشاوره ای و خانواده محور همراه با ایجاد اشتغال پایدار دیده شود بازگشت فرد به زندگی باثبات را فراهم می آورد.
وزیر کار با ابراز خرسندی از اینکه مراکز جامع درمان و بازتوانی معتادان با همت سازمان بهزیستی کشور فعالیت خویش را آغاز می کند، عنوان کرد: هم اکنون مراکز کار و اشتغال تاسیس شده است و این اطمینان را می دهیم که همه قوا با قوت از این اقشار هرچند که بر خودشان ظلم روا داشتند، حمایت خواهیم کرد. در سالیان گذشته بحث درمان اعتیاد ناقص صورت می پذیرفت و تنها جسم مورد تاکید و توجه ما بود و به مبحث بازتوانی معتادان و ترک اعتیاد توجه ناکافی می کردیم که امروز با همفکری و همراهی دستگاه قضا، دادستانی کل کشور و ستاد مبارزه با مواد مخدر، نقصها رفع شد و با ۶ هزار واحد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ۲ هزار و ۶۰۰ واحد دارای مجوز سازمان بهزیستی کشور بالغ بر ۸ هزار مرکز در حوزه های گوناگون ترک اعتیاد مشغول عرضه خدمات هستند و امیدواریم مراکز جامع درمان و بازتوانی معتادان در کنار آنها مشکل اعتیاد را مرتفع کند.
شریعتمداری در انتها خاطرنشان کرد: لایحه مرکز ملی اورژانس اجتماعی توسط سازمان بهزیستی کشور تهیه شده است که بزودی تقدیم دولت می شود و بعد از تصویب مراکز اورژانس اجتماعی در سرتاسر کشور یک سامان ملی پیدا می کند و همچون آتش نشانی با تماس فرد بر سر واقعه همسرآزاری و کودک آزاری حضور پیدا کنند.
وی اظهار داشت: یکی دیگر از اقدامات شایسته افتتاح مراکز مثبت زندگی است که در ۲ هزار و ۴۰۰ نقطه کشور با بکارگیری ۱۱ هزار مددکار اجتماعی بزودی به صورت رسمی توسط رئیس جمهوری افتتاح می گردد و اساسنامه صندوق پشتیبانی از فرصت های شغلی معلولان در روزهای دهه فجر آماده اجراست. ۱۴۸ روز کاری دیگر در دولت تدبیر و امید در خدمت مردم هستیم و تا آخرین ساعت در همه عرصه ها تمام تلاش خویش را برای رفع مشکلات مردم شریف خواهیم کرد.
شریعتمداری ضمن تقدیر و تشکر از درایت و مدیریت «وحید قبادی دانا» رئیس سازمان بهزیستی کشور به جهت همفکری و استفاده از خرد جمعی نیروهای نخبه و اندیشمند در عرصه های گوناگون اجتماعی، اظهار داشت: فعالیتهای بهزیستی و پیگیری مسائل در ارتباط با صدمه های اجتماعی در کشور نیازمند همراهی همه جانبه دستگاههای اجرایی می باشد و البته روش های مشارکت جویانه برای حضور آحاد مردم در حل این مسائل و مشکلات مهم می باشد.منبع:

1399/11/07
23:37:30
0.0 / 5
874
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , توسعه , جامعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است