۵۵درصد از مالیات كشور در تهران وصول می شود

۵۵درصد از مالیات كشور در تهران وصول می شود به گزارش کار و درآمد ایرنا- رئیس سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: ۵۵ درصد از منابع مالیاتی وصول شده در کشور به علت قرار داشتن دفتر مرکزی شرکت ها در تهران وصول می شود.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، امید علی پارسا روز دوشنبه درآئین بهره برداری از ساختمان امور مالیاتی گچساران عنوان کرد: ۱۵ استان کمتر توسعه یافته کشور تنها ۶درصد از مالیات کشور را پرداخت می کنند بعنوان مثال میزان پرداخت مالیات در استان کهگیلویه و بویراحمد کمتر از نیم درصد است.
وی بیان نمود: میزان اختصاص منابع مالیاتی برای توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد ۲.۵ درصد و استان سیستان و بلوچستان ۶درصد است.
رییس سازمان امور مالیاتی ضمن اشاره به اینکه منابع مالی مورد نیاز خزانه دولت ها از چهار روش فروش ثروت مانند نفت، مالیات، قرض از نظام بانکی یا چاپ اسکناس تأمین می شود تصریح کرد: برای تحقق توسعه چاره ای جز وصول مالیات نداریم.
پارسا اظهار داشت: چاپ اسکناس به علت ایجاد تورم مالیات نانوشته ای است که فشار آن بیشتر به اقشار کم درآمد وارد می شود.
وی اظهار داشت: سازمان امور مالیاتی بر مبنای قانون موظف به اختصاص ۷۰درصد از درآمدهای حاصل از مالیات بر ارزش افزوده برای توسعه شهرها و ۳۰ درصد برای روستاهاست.
وی اظهار داشت: امیدواریم بخش نخست طرح هوشمندسازی نظام مالیاتی تا آخر دولت تدبیر و امید عملیاتی شود.
رییس سازمان امور مالیاتی افزود: برپایه این طرح نظام مالیاتی به صورت برخط به انجام معاملات دسترسی خواهد داشت.
پارسا کاهش فرار مالیاتی، به حداقل رسیدن میزان اختلاف در تعیین مالیات و حداکثر وصول مالیات را از مزایای اجرای این طرح دانست.
وی اظهار داشت: برپایه ماده ۹۷ قانون مالیات های مستقیم مقرر است ۷۰درصد از پرونده های مالیاتی برپایه اظهارنامه عرضه شده اشخاص رسیدگی شود که اجرایی شدن این طرح منجر به ایجاد فرصت برای رسیدگی به پرونده های بزرگتر برای امور مالیاتی خواهد شد.
پارسا همینطور ابرازامیدواری کرد: ساختمان اداره امور مالیاتی یاسوج تا آخر دولت تدبیر و امید بهره برداری شود.
مدیرکل امورمالیاتی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: ساختمان امور مالیاتی گچساران در زمینی به مساحت سه هزار و۲۰۰ متر مربع در پنج طبقه راه اندازی شده است.
محمدعلی غفاری افزود: این طرح با ۷۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا شده است.
معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضمن اشاره به اینکه ساختمان امور مالیاتی شهرهای باشت، لنده، چرام و بهمئی وجود ندارد از مسؤلان خواست برای راه اندازی این زیرساخت ها تلاش شود.
حشمت الله صمیمی دوست افزود: با عنایت به بنیه مالی مردم کهگیلویه و بویراحمد و نبودن صنایع بزرگ در استان نیاز است تا بخشودگی های مالیاتی خاص اعمال شود.
وی ضمن اشاره به اینکه کارخانه پتروشیمی گچساران در سال ۱۴۰۰ بهره برداری خواهد شد عنوان کرد: تکمیل این طرح امکان مالیات ستانی از آنرا فراهم خواهد نمود.منبع:

1399/11/21
20:59:23
0.0 / 5
883
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , توسعه , درآمد
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است