سود سال ۹۸ سهام عدالت چه زمانی پرداخت می شود؟

سود سال ۹۸ سهام عدالت چه زمانی پرداخت می شود؟ مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه اظهار داشت: زمان واریز سود سهام عدالت سال ۹۸ بستگی به فعالیت شرکت ها دارد، در صورت انجام اقدامات لازم از جانب شرکتهای مربوطه، سود سهامداران را تا آخر سال پرداخت می نماییم.


«حسین فهیمی» امروز (جمعه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره زمان واریز سود سال ۹۸ سهام عدالت اضافه کرد: امکان واریز سود سهام عدالت افرادی که روش سرمایه گذاری غیرمستقیم را انتخاب نموده اند از طرف شرکت سپرده گذاری مرکزی وجود دارد.
وی اشاره کرد: هر کدام از ۳۶ شرکت سرمایه گذاری استانی و ناشران بورسی که برای واریز سود مشمولان سهام عدالت، شرکت سپرده گذاری مرکزی را انتخاب نموده باشند این سود بر طبق شماره حساب اعلام شده در سجام واریز خواهد شد.
فهیمی گفت: اگر چنانچه مشمول سهام عدالت بخواهد سود خودرا به صورت متمرکز دریافت کند و خود به دنبال سود شرکتها نرود تنها راه این اقدام، ثبت نام در سامانه سجام است تا از این طریق قادر باشیم سود سهامداران را پرداخت نماییم.
مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه سود سهام عدالت تا آخر سال جاری به حساب سهامداران پرداخت می شود یا خیر؟ اظهار داشت: این مساله بستگی به فعالیت شرکتها دارد، هر کدام از شرکت های سهام عدالت که برای پرداخت سود، شرکت سپرده گذاری را انتخاب کنند و اقدامات لازم را برای این فعالیت انجام دهند، سود سهامداران را تا آخر سال پرداخت می نماییم.
فهیمی اشاره کرد: حالا بیش از ۱۲۰ شرکت حاضر در بورس، سود خودرا بوسیله شرکت سپرده گذاری برای سهامداران واریز کرده اند و امسال بیش از ۲۷ میلیون نفر بوسیله سامانه جامع توزیع سود، سود سالانه را دریافت کرده اند.
به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، مدتی قبل، معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام نمود: تا حالا در سه مرحله سود سهام عدالت به حساب سهامداران پرداخت گردید که رقم کلی آن حدود ۱۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است.
وی گفت: مشمولان سهام عدالت که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب نموده بودند باید هرچه سریعتر نسبت به ثبت نام در سجام اقدام نمایند.
معاون وزیر اقتصاد به ثبت نام ۶۵ تا ۷۳ درصد از سهامداران غیرمستقیم سهام عدالت در سامانه سجام در سه استان کرمان، فارس و یزد اشاره نمود و اضافه کرد: در ۱۰ استان دیگر، این میزان ۶۰ تا ۷۳ درصد و در ۱۲ استان، ۵۰ تا ۶۰ درصد بوده است. در عین حال، در هشت استان میزان ثبت نام از ۳۲ تا زیر ۵۰ درصد بوده است.
1399/11/24
18:30:28
0.0 / 5
972
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است