دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی:

مشكل تولید روغن نیمه جامد تا روزهای آینده حل می شود

مشكل تولید روغن نیمه جامد تا روزهای آینده حل می شود دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی اظهار داشت: مشکلاتی در بخش روغن نیمه جامد در حوزه ارزی و تامین حلب ها مطرح بود که تا حدود 70 درصد برطرف و در ایام آینده کمبود این بخش جبران خواهد شد.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «امیرهوشنگ بیرشک» با اشاره به اینکه نیاز کشور در بخش روغن حدود ۱۴۰ هزار تن است و در دی ماه امسال حدود ۱۷۷ هزار تن و در ۲۰ روزه بهمن ماه ۱۲۰ هزار تن روغن تولید و روانه بازار شده است.
وی ضمن اعلام اینکه تولیدکنندگان در بخش روغن مایع مشکلی ندارند و با افزایش حجم تولید التهابات بازار را تا حد قابل توجهی کاهش داده اند، اشاره کرد: این اطمینان را به مردم می دهیم در شب عید و فروردین و اردیبهشت ماه سال آینده تولیدکنندگان با تمام توان روند تولید را انجام و نگرانی در این رابطه وجود نخواهد داشت.
دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی اشاره کرد: امروز در بخش روغن نیمه جامد هم مشکلاتی درحوزه ارزی و تامین حلب ها مطرح بود که تا حدود ۷۰ درصد این مشکلات برطرف و طی روزهای آینده در بخش روغن نیمه جامد هم مشکلی نخواهیم داشت.
به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، قبل از این اعلام شده بود که ۴۰۰ هزار تن روغن خام موجودی تجاری دولتی است و بخش خصوصی نیز دارای موجودی مطلوبی از این محصول است.
مصرف روغن خام کشور ماهانه ۱۰۰ هزار تن است و برای تعادل بخشی به بازار، واردات و تولید افزایش یافته و روند توزیع این محصول نیز سرعت بیشتری پیدا کرد.
همچنین به سبب وابسته بودن تولید روغن خوراکی به واردات مواد اولیه آن، امسال برنامه اختصاص یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار ارز برای روغن خام وجود دارد که باید ۱.۹ میلیون تن واردات روغن خام صورت گیرد تا بازار این محصول تنظیم شود.
بخشی از روغن مورد نیاز از محل دانه های روغنی وارداتی و تولید داخل تامین می شود و از حدود سه میلیون تن دانه روغنی وارداتی، ۱۸ درصد تبدیل به روغن خام شده که می تواند قسمتی از نیاز کشور را تامین کند.
همچنین در هفت ماهه امسال میزان تخصیص ارز برای روغن خام ۹۳۳ میلیون دلار بوده و در طول این مدت ۷۷۳ میلیون دلار نیز برای دانه های روغنی تخصیص ارز شده است.
۷۴۱ میلیون دلار تامین ارز برای روغن خام و ۶۶۴ میلیون دلار تامین ارز برای دانه های روغنی در هفت ماهه امسال انجام شده است و این تامین ارزها با یک وقفه یک ماهه تبدیل به کالا می شود و بوسیله گمرکات ترخیص و وارد کشور خواهد شد.


1399/11/26
22:56:45
0.0 / 5
688
تگهای خبر: تولید , صنعت , كالا , واردات
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است