440میلیون مترمكعب آب در سد رئیسعلی دلواری ذخیره شد

440میلیون مترمكعب آب در سد رئیسعلی دلواری ذخیره شد به گزارش کار و درآمد ایرنا- معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان بوشهر اظهار داشت: از اول سال آبی جاری تابحال ۴۴۰ میلیون مترمکعب آب در پشت سد رئیسعلی دلواری ذخیره شده است.


عبدالطیف عباسی نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: این میزان آبگیری نسبت به ۳۰۸میلیون مترمکعب آبگیری سد شهید رئیسعلی دلواری پارسال ۱۳۲میلیون مترمکعب افزایش نشان داده است.
وی بیان نمود: سد شهید رئیسعلی دلواری بعنوان بزرگترین سد استان بوشهر ۶۹۵ میلیون مترمکعب ظرفیت دارد که با عنایت به آبگیری انجام شده الان بیشتر از ۶۰ درصد از ظرفیت این سد آبگیری شده است.
عباسی نژاد افزود: همینطور از اول سال آبی جدید تابحال سد تنگ ارم با چهار میلیون مترمکعب ظرفیت به صورت کامل آبگیری و از ظرفیت ۱.۸ میلیون مترمکعبی سد ارغون هم ۷۰۰ هزار مترمکعب آبگیری شده است.
عباسی نژاد افزود: باتوجه به بارندگی های انجام شده و آبگیری سدهای استان بوشهر در زمینه تأمین آب های سطحی مشکلی در این استان وجود ندارد.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان بوشهر اظهار داشت: این استان همچنان در زمینه تأمین آب زیرزمینی ضعیف و با مشکلاتی روبرو است که اجرای سامانه های نوین آبیاری، بهره وری مناسب و بهینه از منابع آب موجود و اجبار کشاورزان در زمینه اجرای الگوی کشت تعریف شده از جانب سازمان جهاد کشاورزی ضروریست.
وی افزود: از ۱۶ محدوده مطالعاتی استان بوشهر هشت محدوده ممنوعه و چهار محدوده ممنوعه بحرانی است.
عباسی نژاد ضمن اشاره به اینکه پنج دشت استان بوشهر سالانه افت بیشتر از یک متر را تجربه می کنند اظهار داشت: کسری مخزن سالانه آبخوان های این استان ۳۰ میلیون مترمکعب ارزیابی می شود.
وی افزود: در حالیکه حداکثر برداشت مجاز از منابع آب تجدیدپذیر ۴۰ درصد است، در زمان حاضر بیشتر از ۸۰ درصد این منابع برداشت می شود و این مورد این استان ما را در مرز تنش آبی قرار داده است.
سد ذخیره آب رئیسعلی دلواری روی روخانه شاپور در بخش شبانکاره شهرستان دشتستان راه اندازی شده است.منبع:

1399/12/04
13:37:06
0.0 / 5
1015
تگهای خبر: بانك , سازمان , شركت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است