وزیرتعاون ، كار و رفاه اجتماعی مطرح كرد؛

گیلان پایلوت پرداخت وام اشتغال روستایی، گردشگری اولویت اصلی اشتغال

گیلان پایلوت پرداخت وام اشتغال روستایی، گردشگری اولویت اصلی اشتغال كار و درآمد: رشت-وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی به آغاز پرداخت وام اشتغال روستایی درگیلان اشاره نمود و اظهار داشت: در زمینه تولید اشتغال حوزه گردشگری اولویت اصلی این استان است.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، علی ربیعی غروب چهارشنبه در كارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان گیلان كه با حضور مسئولان در سالن غدیر استانداری برگزار شد، اظهار نمود: با عنایت به مشكلاتی كه در حوزه آبی و خاكی وجود دارد نگران بهار آینده هستم.
وی با اشاره به اینكه متاسفانه سال آتی با عنایت به این شرایط سال سختی خواهد بود، اظهار داشت: نه حوزه خاكی از آمادگی خوبی برخوردار بوده و نه شرایط آبی مطلوب است متاسفانه شاهد كاهش ۴۰ درصدی بارش هستیم.
ربیعی در ادامه به اتخاذ تصمیمات نادرست در حدود ۵۰ ساله گذشته در زمینه بازنشستگی اشاره نمود و اضافه كرد: امروز دیگر صندوق ها از ماهیت واقعی برخوردار نیستند.
وزیرتعاون، كار و رفاه اجتماعی همینطور با اشاره به اینكه هم اكنون شش میلیون نفر در سطح كشور فاقد دفترچه تأمین اجتماعی هستند، اظهار داشت: هم تصمیمات اشتباه در این حوزه و هم اتخاذ سیاست های غلط درباره صندوق ها سبب این مورد شده است.
لزوم سختكوشی وتعامل همه مسئولان برای بهبود وضعیت موجود
وی با اشاره به وجود مشكلات فراوان در حوزه های مختلف، تاكید كرد: برای حل این مشكلات و بهبود وضع موجود نیازمند سختكوشی و تلاش بیشتر از جانب همه مسئولان، تعامل و هم افزایی در سطح ملی، استانی و شهرستانی هستیم.
ربیعی با اشاره به واریز بخش اعظمی از بودجه كشور به صندوق ها یادآورشد: باید با بهره گیری از ظرفیت و امكانات موجود و در سایه تلاش و كوشش همه مدیران و مسئولان شرایط بهبود وضع موجود را فراهم نماییم.
وی برضرورت برگزاری هفتگی كارگروه اشتغال و سرمایه گذاری و شناسایی نقاط قوت و ضعف در سطح استان ها تاكید كرد و اظهار داشت: وضعیت امروز با گذشته بسیار متفاوت بوده و هیچ گونه كم كاری از جانب هیچ كسی پذیرفته نیست.
وزیرتعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه متاسفانه به علت شرایطی كه طی سال های گذشته با آن مواجه بوده ایم، اضافه كرد: امروز موظف هستیم كه در حوزه های اقتصاد، امنیت روانی و سلامت اجتماعی فعالیت و تلاش بیشتری صورت گیرد.
به قول این مسئول برای تولید اشتغال و سرمایه گذاری در یك استان باید نقاط قوت آن در حوزه های مختلف شناسایی بر روی آن بحث و بررسی و برنامه ریزی لازم صورت گیرد و به صورت كلی اگر استانی نتواند كانون كارآفرینی برای خود شود و تفكر كارآفرینی در آن تقویت نشود نمی تواند در این حوزه موفق عمل كند.
فقرزدایی و تولید اشتغال دو اولویت مهم دولت تا سال ۱۴۰۰
ربیعی در ادامه فقرزادیی و تولید اشتغال را دو اولویت و سیاست مهم دولت تا سال ۱۴۰۰ عنوان و اظهار نمود: باید با شناسایی حوزه های فقر و نیازمندان اجتماعی زمینه تقویت حمایت اجتماعی را در سطح جامعه فراهم نماییم.
وی با اشاره به وجود مشكلات مختلف در زمینه تولید اشتغال و تلاش دولت برای حل این معضل اجتماعی، اضافه كرد: توجه به ایجاد اشتغال در سطح روستاها و اشتغال حمایتی یكی از راهكارهای كاهش این مشكل و دغدغه مردم و مسئولان است.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه باید به صورت میانگین ۳۵ هزار شغل در حوزه اشتغال روستایی تولید شود، اظهار داشت: علاوه بر توجه به اشتغال روستایی، مشاغل خانگی و اشتغال حمایتی، سیاست های مداخله در بازار كار برای سال آینده ۱۷۰ میلیارد تومان تفاهم نامه با سازمان برنامه و بودجه امضا شده است.
وی در ادامه با اشاره به آغاز پرداخت وام اشتغال روستایی در سطح كشور، تصریح كرد: این طرح از فردا از استان گیلان و چهار استان دیگر بعنوان پایلوت آغاز و سپس در سراسر كشور اجرایی می گردد.
ربیعی همینطور به وضعیت اشتغال در سطح استان گیلان اشاره و خاطرنشان كرد: اولویت اصلی استان گیلان برای تولید اشتغال توجه به حوزه گردشگری می باشد و بیشترین میزان اشتغال برای استان گیلان در این حوزه درنظر گرفته شده است البته نه مسافرگردی بكله گردشگری به معنای واقعی آن مدنظر است.
وی با اشاره به اینكه متاسفانه گردشگری موجود در استان گیلان هم اكنون به معنای واقعی صورت نمی گیرد، یادآورشد: گردشگری در گیلان برپایه گردشگری مبتنی برمزیت های بومی و محلی است كه باید به گردشگری پولی و كسب درآمد و تولید اشتغال تبدیل گردد.

1396/11/12
15:39:28
5.0 / 5
5070
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است