نوبخت:

ماه های آتی پروژه راه آهن زاهدان به خاش افتتاح می گردد

ماه های آتی پروژه راه آهن زاهدان به خاش افتتاح می گردد به گزارش کار و درآمد ایرنا- معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار داشت:  با توجه به اینکه  راه آهن چابهار به زاهدان پروژه بزرگی بوده که از نظر زیربنا برای استان لازم است در ماه های آتی بخش پروژه راه آهن زاهدان به خاش افتتاح می گردد.محمدباقر نوبخت روز دوشنبه در مسافرت به سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران اظهارداشت: باتوجه به ماه های پایانی دوره خدمت دولت دوازدهم و باتوجه به تعهداتی که نسبت به مردم خوب و شریف استان داریم این سفر انجام شد تا آخرین اقدامات برای تکمیل طرح ها پیگیری و صورت گیرد.

وی اضافه کرد: حدود ۴۶ طرح و پروژه به ارزش ۵۷۰ میلیارد تومان هم اینک در حال اجرا و اختتام بوده که یکی از اهداف سفر به سیستان و بلوچستان بررسی این قسمت است.

معاون رئیس جمهوری بیان کرد: ۱۷ هزار واحد مسکونی برای انسان های شریف و بزرگوار که توانایی مالی ندارند در سیستان و بلوچستان آغاز شد و ۱۱ هزار و ۳۰۰ واحد آن آماده شده که امروز کلید پنج هزارو ۷۰۰ واحد به ساکنان و صاحبان اصلی تقدیم می شود.

وی اشاره کرد: بررسی آخرین مسائل سیستان و بلوچستان جزو برنامه های سفر امروز به این استان است.

به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا نوبخت در بدو ورود به فرودگاه بین المللی زاهدان مورد استقبال استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان قرار گفت.

افتتاح همزمان یکهزار واحد مسکن مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و چهار هزارو ۷۰۰ واحد مسکن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در۲ روستای زابل از برنامه های این سفر است.
همین طور افتتاح ساختمان فرمانداری شهرستان نیمروز و فنوج، مجتمع آموزشی، فرهنگی و ورزشی بانوان شهرستان نیمروز و هامون و پل افضل آباد از دیگر برنامه های دکتر نوبخت است.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در مسافرت یک روزه از راه آهن زاهدان-خاش و راه آهن خاش- ایرانشهر بصورت هوایی بازدید و در ادامه این سفر از حاشیه شهر زاهدان دیدن خواهدنمود. پروژه راه آهن چابهار- زاهدان -سرخس یکی از طرح های مهم ملی درحال اجرا در سیستان وبلوچستان است که تکمیل و راه اندازی آن تحولات شایان توجهی در ارتباطات تجاری کشورهای مختلف و توسعه و پیشرفت استان های جنوب شرق کشور به وجود می آورد.
خط ریلی چابهار - سرخس بصورت یک خطه و برای جابجایی کالا و مسافر در حال ساخت بوده این خط ریلی ۹۰ درصد برای جابجایی کالا و حدود ۱۰ درصد برای مسافر پیش بینی شده است.
مسیر اصلی این خط ریلی از چابهار به زاهدان به طول ۶۱۰ کیلومتر سال ۱۳۸۹ کلنگ زنی شد اما از سال ۱۳۹۲ بطور جدی درحال اجراست.
این خط ریلی از دروازه شرقی اسکله شهید بهشتی چابهار شروع و با عبور از شهرستان های کنارک، نیکشهر، ایرانشهر و خاش در نهایت به زاهدان متصل شده و بعد از آن برای ارتباط با کشورهای آسیای میانه به سرخس متصل می شود.
از اهداف اصلی این خط ایجاد کریدور ریلی شرق کشور، اتصال بندر تجاری، ترانزیتی، اقتصادی و گردشگری چابهار به شبکه ریلی کشور و کشورهای آسیای میانه، کمک به توسعه سواحل مکران، ایجاد بستر مناسب برای توسعه و رشد اقتصادی سیستان و بلوچستان و اتصال کشورهای آسیای میانه و افغانستان به آبهای آزاد است.
راه آهن چابهار- زاهدان- میلک - سرخس بعنوان اصلی ترین اولویت زیرساختی شرق کشور علاوه بر کسب منافع ملی حاصل از درآمدهای ترانزیتی، تاثیر مستقیمی بر اشتغالزایی و پیشرفت اقتصادی این نقطه از ایران اسلامی خواهد داشت.
ایجاد زیرساخت ریلی سبب دسترسی بهتر به معادن غنی استان شده و بهره برداری از آنها را مقرون به صرفه می کند، علاوه بر این مقدمات لازم برای سرمایه گذاری در زمینه فعالسازی ظرفیت معادن غنی شرق کشور فراهم می شود.منبع:

1400/01/16
20:00:59
5.0 / 5
711
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , اقتصاد , توسعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است