فاصله حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با صندوق كشوری ترمیم شد

فاصله حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با صندوق كشوری ترمیم شد به گزارش کار و درآمد مدیرکل تامین اجتماعی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: با افزایش حقوق بازنشستگان و اجرای مرحله دوم متناسب سازی فاصله حقوق دریافتی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی با صندوق کشوری ترمیم شد.


حمید ابراهیمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی حرکتی بسیار باارزش و بزرگ بود اظهارداشت: این افزایش در فروردین در فیش حقوقی بازنشستگان و مستمری بگیران لحاظ خواهد شد.
وی ادامه داد: در مرداد سال قبل یک متناسب سازی انجام شد و سپس در مهرماه ۱۳۹۹ سایر صندوق های بازنشستگی یک مرحله دیگر افزایش حقوق داشتند و بدین سان فاصله حقوق بازنشستگان آنها با تامین اجتماعی افزایش یافت و مطالبه به حقی صورت گرفت.
مدیرکل تامین اجتماعی سیستان و بلوچستان اشاره کرد: در اسفند سال ۹۸ آنچه صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت می کرد نسبت به فروردین ۱۴۰۰ حدود ۱۳۰ درصد بالا رفته است و مدیران ارشد سازمان نیز تلاش کردند مشابه آنها افزایشی داشته باشند تا عدالت برقرار شود بنا بر این بازنشستگان تامین اجتماعی نیز نسبت به فروردین سال ۹۸ همان حدود ۱۳۰ درصد افزایش را دریافت خواهند کرد.
وی با بیان این مطلب که افرادی که با ۳۰ سال سابقه و حداقل حقوق کارگری بازنشسته شده بودند و در اسفند ۹۸ یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دریافتی داشتند از فروردین سالجاری با احتساب یک همسر و دو فرزند حقوق شان ۴ میلیون و ۲۰۰ تا ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود اضافه کرد: برای کسانی که کمتر از ۳۰ سال خدمت دارند حقوقشان به تناسب کاهش و برای کسانی که بیش از ۳۰ سال خدمت کرده اند این رقم مقداری بیشتر است.
ابراهیمی بااشاره به اینکه در روزهای آخر اسفند، مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تحت عنوان علی الحساب مرحله دوم متناسب سازی واریز شده است اظهار داشت: این رقم مربوط به اسفند ماه است و ارتباطی به فروردین ماه ندارد و در حقیقت احکام جدید با احتساب مرحله دوم متناسب سازی و افزایش سنواتی صادر می شود.منبع:

1400/01/18
11:48:56
5.0 / 5
576
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است