استاندار خواهان راه اندازی حمل و نقل بین المللی در مازندران شد

استاندار خواهان راه اندازی حمل و نقل بین المللی در مازندران شد استاندار مازندران بر ضرورت راه اندازی شرکت های حمل و نقل بین المللی کالا و مسافر در استان بعنوان یکی از مطالبات دیرینه بمنظور ایفای نقش فعال تر مازندران در تجارت خارجی شد.


به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان در دیدار داریوش امانی رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: مازندران همچون استان های مهم در زمینه تردد مسافران و جا به جایی کالا بوسیله بنادر بوده است و بدین جهت می بایست علاوه بر اقدامات راهداری کارهای حوزه حمل و نقل نیز با جدیت و نظارت دقیق تر انجام پذیرد.
وی اشاره کرد: باتوجه به بنادر مهم و حجم بالای جا به جایی کالا از استان به سایر نقاط کشور، می طلبد نگاه ویژه ای به تسهیل و راه اندازی شرکت های بین المللی حمل و نقل بار و مسافر در این خطه شود.
نبود شرکت حمل و نقل بین المللی در مازندران مشکل دیرینه ای است که مانع رونق صادرات محصولات تولیدی این استان شده است. در صورتیکه مازندران تنها در بخش کشاورزی بیش از هفت میلیون تن تولیدات متنوع برای صادرات دارد، هیچ شرکت حمل و نقل بین المللی در این استان فعالیت ندارد.
این در حالی است که بر اساس گزارش های رسمی دستکم پنج شرکت حمل و نقل بین المللی به نام و با سهمیه مازندران مجوز دریافت کرده و در سایر استان های کشور همچون پایتخت فعالیت دارند و حاضر به حضور در استان و فعالیت در رابطه با صادرات در این جغرافیا نیستند.
استاندار مازندران که طی چند سال قبل همیشه پیگیر راه اندازی شرکت های حمل و نقل بین المللی در استان بود، دستوری را از وزیر راه و شهرسازی برای مانع زدایی در راه دریافت مجوز راه اندازی این شرکتها در استان دریافت کرده بود که تا حالا نتیجه بخش نبوده است.
نبود شرکت حمل و نقل بین المللی بومی در مازندران باعث شده است تا طبق اطلاعات رسمی اتاق تجاری استان حدود نیمی از کالاهای تولیدی این خطه شمال کشور بعد از انتقال به استان های دیگر از آنجا به نام همان استانها به خارج صادر شود. در باره صادرات مرکبات وضعیت بدتر از این است چون تنها کمتر از ۱۰ درصد مرکبات مازندران با نام این استان و بوسیله گمرکات آن صادر می شود.

جاده های مازندران برای راهداری مهم است
بر اساس این گزارش، استاندار مازندران و معاون وزیر راه و شهرسازی در این دیدار که با محوریت بررسی پروژه های راهداری برگزار شد، در باره وضعیت طرح های راهسازی استان و رفع مشکلات این حوزه با یکدیگر تبادل نظر کردند.
رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور هم در این دیدار اظهار داشت: جاده های مازندران محور توسعه همه جانبه استان شمرده می شود و بدین جهت تعریض و ارتقاء ایمنی جاده های مازندران جزء دغدغه ماست.
وی اضافه کرد: خوشبختانه در سالهای اخیر اقدامات خوبی در جهت حفظ و ایمنی راه های ارتباطی در مازندران صورت گرفته است.
امانی اظهار داشت: تعامل و همدلی و مشارکت شخص اول استان و نمایندگان مجلس می تواند نقش موثر و تاثیرگذاری در تسریع عملیات اجرائی پروژه های عمرانی در حوزه حمل و نقل جاده ای در این استان داشته باشد.
معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان این که محورهای مواصلاتی مازندران در شمار شریان های مهم کشور قرار دارد، هرگونه حمایت خودرا از پروژه های عمرانی استان اعلام نمود.1400/01/30
21:01:19
5.0 / 5
464
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است