معاون وزیر صمت مطرح كرد:

رشد 8 درصدی بخش صنعت كشور در شرایط تحریم و كرونا

رشد 8 درصدی بخش صنعت كشور در شرایط تحریم و كرونا به گزارش کار و درآمد معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: با وجود شرایط تحریم و کرونا اما با تلاش بخش خصوصی و فعالان اقتصادی شاهد رشد هشت درصدی صنعت پارسال بودیم.


"علی رسولیان" پنجشنبه شب در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان قاینات اضافه کرد: تلاش و تلاش دشمنان به زانو درآوردن کشور و شکست صنعت ما بود و چالش شیوع کرونا هم مزید بر علت شد.
وی عنوان کرد: باوجود همه محدودیت ها و تحریم ها با تلاش و کوشش فعالان اقتصادی، بخش صنعت پارسال حدود هشت درصد رشد داشت که باید قدردان همه صنعتگران و مدیران باشیم.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار داشت: سال قبل بیشتر از هزار و ۵۵۷ واحد تولیدی و صنعتی راکد در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور با همکاری ۵۰۰ مشاور احیا شد که ایجاد ۲۷ هزار شغل را به دنبال داشت.
وی اضافه کرد: احیای واحدهای راکد امسال هم ادامه دارد و یک هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی و صنعتی راکد در شهرک های صنعتی کشور احیا می شود.
رسولیان عنوان کرد: با کسانی که زمینهای واگذار شده را محبوس کرده و فعالیتی ندارند، برخورد قانونی می شود و به افرادی که بهره برداری قبل از موعد داشته باشند، تخفیف بهره برداری تعلق خواهد گرفت.
وی اظهار داشت: برای ایجاد اشتغال چاره ای جز تولید نداریم و بعنوان مسئولان صنعتی و اقتصادی شرایط را برای کارآفرینان و بخش خصوصی که در صنعت سرمایه گزاری نموده اند، فراهم می نماییم.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند هم در این جلسه از همدلی و همراهی بخش خصوصی و دولت در جهت رفع موانع تولید قدردانی کرد.
محسن احتشام اظهار داشت: با وجود تصویب دولت، شهرک های صنعتی بیرجند و قاین هنوز از معافیت مالیاتی برخوردار نشده است.
وی اضافه کرد: قیمت گذاری پایین زمین در شهرک صنعتی مشوق خوبی است ولی کار را برای وثیقه گذاری مشکل کرده است.
فرماندار قاینات هم ضمن اشاره به ظرفیت های این شهرستان اظهار داشت: کارخانه سیمان، مجتمع فولاد، شرکتهای سهامی زراعی، ۸۰ واحد تولیدی و ۲ محصول استراتژیک زرشک و زعفران نشان از قابلیت بالای شهرستان قاینات در بخش اقتصادی دارد.
محمد کریمی اضافه کرد: تعیین تکلیف واحدهایی که در تملک بانک ها هستند، افزایش سهمیه آب مصرفی شهرک صنعتی از هزار و ۵۰۰ به ۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب، کاهش قیمت زمین و هزینه های فاضلاب در شهرک صنعتی قاین برای ایجاد مشوق های بیشتر در مناطق کمتر توسعه یافته از درخواست های فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران بخش خصوصی است.
وی اظهار داشت: اجرای پست گاز ۲۰ هزار متر مکعبی شهرک صنعتی شماره ۲ قاین، تأمین زیرساخت های شهرک صنعتی فاز ۱ و ۲ شهر خضری دشت بیاض، ایجاد ناحیه تخصصی فولاد در بخش نیمبلوک، راه اندازی حداقل ۱۰ واحد سوله کارگاهی در شهرک های صنعتی شهرستان قاینات و ایجاد مشوق های خاص سرمایه گذاری در مناطق کمتر توسعه یافته از دیگر درخواست ها است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران عصر پنجشنبه در مسافرت به شهرستان قاینات از واحدهای تولیدی تیرک، صنایع گسترش قاین و نهرآب بازدید و در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان قاینات شرکت کرد.
علی رسولیان که روز پنجشنبه وارد بیرجند شد، ابتدا در نشست ستاد توسعه خاوران شرکت کرد و با حضور وی تفاهمنامه همکاری سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و استانداری خراسان جنوبی به امضا رسید.
تفاهم نامه تأمین اعتبارات لازم برای تکمیل زیرساخت شهرک ها و نواحی صنعتی استان خراسان جنوبی با اعتبار ۵۰ میلیارد تومان در ستاد توسعه خاوران به امضا رسید.
همچنین فاز نخست واحد تولید آجر و جرم های نسوز با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و استاندار خراسان جنوبی در شهرستان سربیشه به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی طرح تولید دولومیت کلسینه و زینتر شده در این شهرستان شروع شد.
بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان قاینات از دیگر برنامه های سفر یک روزه معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به خراسان جنوبی بود.منبع:

1400/03/14
12:57:57
5.0 / 5
517
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بانك , توسعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است