آشفته بازار بلیت پروازهای اربعین

آشفته بازار بلیت پروازهای اربعین در شرایطی که قیمت بلیت هواپیما برای پروازهای اربعین پنج تا شش میلیون تومان (به صورت دو طرفه) اعلام شده بود، بلیت دو طرفه هنوز در بازه زمانی مورد توافق موجود نیست و قیمت های عجیب و غریبی در راه زائرین اربعین به چشم می خورد.



به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، هفته گذشته سازمان هواپیمایی کشوری و شرکتهای هواپیمایی توافق کردند تا قیمت بلیت پروازهای اربعین پنج و شش میلیون تومان بسته به فرودگاه مبداء (به صورت دو طرفه) فروخته شود اما تا کنون بلیت دو طرفه با نرخ های اعلامی در هیچ یک از سایت های اینترنتی عرضه کننده وجود ندارد و در این میان نرخ های عجیب و غریبی هم به چشم می خورد.

محمد حسن ذیبخش -سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری- چهارشنبه هفته گذشته در اینباره اعلام نمود که جلسه ستاد اربعین در سازمان هواپیمایی کشوری برای تعیین نرخ نهایی بلیت پروازهای اربعین تشکیل شد و نتایج خیلی خوبی داشتیم. بر این اساس قیمت بلیت هواپیما برای پروازهای تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و اهواز به مقصد نجف پنج میلیون تومان به صورت دو طرفه و یکطرفه سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و پروازهای مشهد شش میلیون تومان به صورت دوطرفه و یکطرفه ۴ میلیون تومان تعیین شد.

وی با اشاره به اینکه تعیین قیمت برای بلیت هواپیما و پروازهای اربعین توجه کنید تنها در بازه زمانی ۲۸ شهریور ماه تا ۱۰ مهر ماه است، اضافه کرد: درصورتیکه هر کدام از شرکتهای هواپیمایی و آژانس های مسافرتی از این مبلغی که مورد توافق سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن شرکتهای هواپیمایی هست تخطی کنند و نسبت به گرانفروشی اقدام نمایند، مسافران می توانند از راه سایت سازمان هواپیمایی و سامانه شکایات مردمی اقدام نموده، اساسا در سازمان با عنایت به پیشبینی صورت گرفته خیلی سریع نسبت به این مورد رسیدگی خواهد شد.

این توافق در حالی صورت گرفته که نه تنها بلیت هواپیمایی برای زائرین به صورت دو طرفه و در چارچوب نرخ توافق شده وجود ندارد، بلکه به نظر می آید پروازهای اربعین بگونه ای برنامه ریزی شده که بتوان از سقف این توافق نرخی فرار کرد.

به گونه ای که در بازه زمانی ۲۸ شهریور ماه تا ۱۰ مهر ماه هیچ بلیت پرواز دو طرفه ای وجود ندارد و همه بلیت ها به صورت یکطرفه عرضه شده است. در حالیکه اگر زائری یک روز بعد از این بازه زمانی (یعنی ۱۱ مهر ماه) برگردد، بلیت دو طرفه برای وی در این سایت ها باز می شود اما با قیمت هفت تا بیشتر از هشت میلیون تومان آن هم از مبدا تهران که باید حداکثر پنج میلیون تومان باشد!



البته اپراتور و مسؤلان فروش برخی سایت های عرضه کننده بلیت هواپیما هم در پاسخ به این وضعیت این گونه پاسخ می دهند که آنها هیچ نقشی در عرضه و برنامه ریزی در زمینه نحوه عرضه این بلیت ها ندارند و این برنامه ریزی توسط شرکتهای هواپیمایی صورت گرفته است. از طرفی حدودا همه بلیت های دو طرفه که با شرایط بالا عرضه می شود، چارتر شده و معلوم نیست آیا مجوز آن از جانب سازمان هواپیمایی کشوری صادر گردیده است یا خیر؟





منبع:

1400/06/27
10:56:43
5.0 / 5
217
تگهای خبر: اینترنت , پرواز , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است