سهم تعاونی ها از پروانه های ساختمانی مسکن

سهم تعاونی ها از پروانه های ساختمانی مسکن به گزارش کار و درآمد طبق گزارش ها از مجموع ۵۲ هزار و ۳۳۴ پروانه ساختمانی صادر شده در زمستان سال قبل سهم بخش تعاون کمتر از یک درصد بوده است.به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، مسکن نقش بسزایی در زندگی بسیاری ازخانواده ها دارد و به لحاظ تأثیرگذاری در سبد هزینه خانوارهای کم درآمد بخصوص دهک های متوسط و پایین جامعه که جزو حداقل بگیرانند، از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. در این بین تعاونی های مسکن با تأمین مسکن به قیمت تمام شده و بدون سود می توانند واحدهای مسکونی را ارزان تر از سایر بخشها حتی انبوه سازان در اختیار متقاضیان قرار دهند و از این جهت نقش موثری در تأمین مسکن اقشار محروم و کم درآمد ایفا کنند.
مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار در گزارشی به جمع آوری اطلاعات پروانه های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری های کشور در زمستان ۱۳۹۹ و سهم بخش تعاون پرداخته است.به باعث این گزارش، تعداد کل پروانه های ساختمانی صادر شده در زمستان ۱۳۹۹ بیشتر از ۵۲ هزار و ۳۳۴ برگ بوده که ۲۸۱ برگ آن و معادل ۰.۵ درصد متعلق به بخش تعاون بوده است.
بررسی آماری پروانه های صادره نشان داده است که تعداد پروانه های ساختمانی از ۴۲ هزار و ۸۵۳ برگ در زمستان ۱۳۹۸ به بیشتر از ۵۲ هزار و ۳۰۰ برگ در فصل مشابه سال ۱۳۹۸ رسیده و روند افزایشی داشته است.

مقایسه تعداد پروانه های ساختمانی صادره شده در بخش تعاون طی سال های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ نشان داده است که بیشترین میزان افزایش متعلق به استانهای خراسان رضوی، اصفهان و فارس بوده است، همینطور تعداد پروانه های ساختمانی بخش تعاون در استان های اصفهان، سمنان و یزد بیشترین افزایش را داشته است.
از کل پروانه های ساختمانی صادر شده در بخش تعاون، ۴۳ پروانه در ارتباط با افزایش بنا و ۲۳۸ پروانه در ارتباط با راه اندازی ساختمان بوده است.
به باعث این گزارش در زمستان ۱۳۹۹ تعداد کل واحدهای مسکونی تعیین شده در پروانه های ساختمانی ۱۴۳ هزار و ۹۳۰ واحد است که سهم بخش تعاون از این میزان ۲۹۴۸ واحد بوده و رقمی معادل دو درصد را شامل می شود.
به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، تعداد واحدهای مسکونی بخش تعاون در استان های یزد، هرمزگان و گلستان بیشترین افزایش را طی این مدت داشته است.1400/07/28
10:05:19
5.0 / 5
220
تگهای خبر: تعاونی , جامعه , درآمد , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است