شرکت های برتر حوزه صنعت، رتبه بندی می شوند

شرکت های برتر حوزه صنعت، رتبه بندی می شوند سازمان مدیرتی صنعتی کشور اعلام نمود: مراسم بیست و چهارمین سال رتبه بندی شرکت های برتر حوزه صنعت انجام خواهد شد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، نشست خبری بیست و چهارمین سال رتبه بندی شرکت های برتر ایران با حضور «ابوالفضل کیانی بختیاری» مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی انجام شد.
بنابراین گزارش، کیانی بختیاری ضمن قدردانی از همکاری مستمر اصحاب رسانه در فرهنگ سازی موضوعات کلان همچون اقتصاد مقاومتی و ساخت داخل، برگزاری رتبه بندی شرکت های برتر ایران توسط سازمان مدیریت صنعتی را در امتداد اهداف کلان اقتصادی کشور خصوصا تحقق شعار سال عنوان نمود.
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی درباب رتبه بندی شرکت های برتر گفت: رتبه بندی IMI-۱۰۰ در سال نخست (۱۳۷۷) با رتبه بندی ۱۰۰ شرکت برتر ایران از نظر شاخص میزان فروش (درآمد) شروع شد و در سالهای پس از آن، باتوجه به استقبال خوب شرکتها و برای پاسخگویی به درخواست آنها، به تدریج، تعداد شرکت های لیست به ۵۰۰ شرکت افزایش پیدا کرد، همچنین، تعداد فاکتورهای مورد بررسی نیز افزوده شد.
کیانی بختیاری با بیان این نکته که یکی از اهداف مهم رتبه بندی شرکت های برتر ایران، تولید اطلاعات در مورد بنگاه های اقتصادی کشور و شفاف سازی فضای کسب وکار است اظهار داشت: رتبه بندی شرکتها از نظر میزان اثرگذاری در اقتصاد ملی، گسترش رقابت بین بنگاه های اقتصادی و استفاده از نتایج رتبه بندی برای مساعدت با برنامه ریزی اقتصادی در کشور از دیگر اهداف مهم برگزاری رتبه بندی شرکت های برتر هستند.
کیانی بختیاری اضافه کرد: اهمیت دیگر این رتبه بندی کمک به شرکتها در توسعه برند ملی و بین المللی آن هاست چونکه شرکتها با قرار گرفتن در لیست شرکت های برتر ایران، شهرت، اعتبار و برند خودرا ارتقا می دهند. علاوه بر این در تدوین برنامه های راهبردی شرکت از آن استفاده می نمایند.
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی درباب اهمیت رتبه بندی IMI-۱۰۰ برای سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی گفت: لیست رتبه بندی می تواند به فعالان اقتصادی به ویژه سهامداران و فعالان بازارهای سرمایه اطلاعات تحلیلی دقیق تری عرضه نماید. علاوه بر این اطلاعات در کنار اطلاعات معتبر دیگر، به شناسایی روند شرکت و پیش بینی روند آینده آن کمک می کنم و می تواند به شرکت های داخلی و خارجی در یافتن فرصت های همکاری و مشارکت اقتصادی با بنگاه های مستعد یاری کنند.
در ادامه این جلسه، مجید درویش معاون مشاوره و تحقیق سازمان مدیریت صنعتی و مدیر مرکز رتبه بندی شرکت های برتر اظهار داشت: سازمان مدیریت صنعتی در سال ۱۴۰۰ برای بیست و چهارمین سال متوالی رتبه بندی شرکت های برتر ایران (رتبه بندی IMI-۱۰۰) را انجام می دهد و ۵۰۰ شرکت بزرگ و موثر در اقتصاد کشور را در همایشی که در ۴ بهمن ماه سال جاری برگزار می شود، معرفی خواهدنمود.
وی با بیان برخی نتایج کلی در رتبه بندی سال ۹۹ بر طبق سال مالی ۹۸ اظهار داشت: ارزش افزوده ۱۰۰ شرکت اول کشور برابر با ۱۱درصد GDP یا تولید ناخالص داخلی بوده است و ارزش افزوده ۵۰۰ شرکت برابر با ۱۲ درصد GDP همین طور میزان فروش ۱۰۰ شرکت اول برابر با ۳۷ درصد GDP و فروش ۵۰۰ شرکت برابر با۴۱ درصد GDP بوده است.

1400/08/16
23:08:08
5.0 / 5
250
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید , درآمد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است