تعداد بنگاههای مشکل دار در دولت رئیسی کم شد

تعداد بنگاههای مشکل دار در دولت رئیسی کم شد برمبنای گزارشها، از شروع دولت سیزدهم تا اختتام مهر ماه بیش از 960 بنگاه مشکل دار شناسایی شده اند و تعداد 507 بنگاه اقتصادی با حفظ اشتغال بیش از 131 هزار نفر در سه ماهه دولت مورد حمایت قرار گرفته اند.به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، صیانت از نیروهای کار و پشتیبانی از کارفرمایان، حفظ اشتغال موجود و بقای بنگاههای اقتصادی و رصد و شناسایی واحدهای تولیدی مشکل دار همچون وظایف ذاتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بشمار می رود.

وزارت کار در امتداد شناسایی و حل و فصل مشکلات بنگاهای تولیدی، کارگروههای تسهیل و رفع موانع تولید را طی چند سال اخیر در استانها راه اندازی کرده است؛ این کارگروهها وظیفه رصد و شناسایی بنگاههای اقتصادی مشکل دار را برعهده دارند و وضعیت بنگاهها و حل و فصل مشکلات آنها را پیگیری و بررسی می کنند.

طبق گزارشها، تا اختتام شهریور ماه سال ۱۳۹۸ حدود ۱۲۰۰ بنگاه مشکل دار در کشور وجود داشته که مورد شناسایی قرار گرفته و مشکلات آنها در کارگروههای استانی تسهیل و رفع موانع تولید حل و فصل شده است.
تعداد بنگاههای حمایت شده بمنظور حفظ اشتغال موجود در سه ماهه دولت سیزدهم، ۵۰۷ بنگاه با ۱۳۱ هزار و ۵۷۸ کارگر شاغل بوده و تعداد بنگاههای حمایت شده در شهریور ماه نسبت به مرداد ماه ۶۲.۵ درصد رشد داشته است.
تعداد ۵۰۷ بنگاه با حفظ اشتغال ۱۳۱ هزار نفر در سه ماهه دولت سیزدهم مورد حمایت قرار گرفته است

1400/09/27
11:49:02
5.0 / 5
370
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است