کاربردها و نکات خرید توری پرسی

کاربردها و نکات خرید توری پرسی در انتهای این مقاله علاوه بر آشنایی با انواع فنس و توری، شما می توانید این محصولات را از نظر کاربرد و ویژگی ها با هم مقایسه نمایید. همراه شما هستیم.


فنس, توری حصاری, توری پرسی, توری گابیون, توری مرغی و ... نام هایی هستند که احتمالا هر کدام از ما آنها را شنیده ایم. هر چند ممکن است با کاربرد دقیق آنها آشنا نباشیم، اما تا حدی درباره آنها اطلاعات داریم. با توجه به اینکه توری های صنعتی کاربردهای بسیار زیادی این روزها داشته و گره گشای کار کاربران در امورات مختلف هستند، تصمیم گرفتیم تا به بررسی دقیق این توری ها پرداخته و نکات مهمی را درباره آنها بیان کنیم.

هر چند معرفی هر یک از انواع توری اعم از توری حصاری, توری مرغی, توری پرسی و حتی توری گابیون نیاز به یک مقاله جداگانه دارد، اما با توجه به اینکه این توری ها گاها به جای یکدیگر مورد استفاده قرار گرفته و از نظر کاربردی و حتی ویژگی ها شرایط مشابهی دارند، تصمیم گرفتیم تا آنها را به صورت همزمان بررسی کنیم تا این بررسی امکان مقایسه آنها را نیز برای کاربران فراهم آورد. از این رو در انتهای این مقاله علاوه بر آشنایی با انواع فنس و توری، شما می توانید این محصولات را از نظر کاربرد و ویژگی ها با هم مقایسه نمایید. همراه شما هستیم.

 

انواع توری های صنعتی پرکاربرد در میان کاربران

توری های صنعتی بسیار زیادی با ویژگی ها و کاربردهای مختلف ساخته و عرضه می شوند. با توجه اینکه نام گذاری این توری ها در گذشته اتفاق افتاده، تولید کننده ها امروزه خیلی به نامگذاری آنها اهمیت نمی دهند و هر توری تولید شده معمولا در چندین کاربرد استفاده می شود. برای مثال به نکات زیر توجه کنید:

 • فنس یکی از انواع توری صنعتی است که هم برای قفس پرندگان و هم برای حصار کشی استفاده می شود.
 • توری حصاری از نامی که دارد باید برای حصار کشی استفاده شود، اما در ساختمان سازی نیز گاهی استفاده می شود.
 • توری پرسی نقش محکم کننده و تقویت اتصال شات بتن ریزی با تری دی پنل ها را در دیوارهای ساختمانی دارد، اما در نقش قفس پرندگان نیز ظاهر می شود.
 • توری گابیون بیشتر برای مقاوم سازی خاک و جلوگیری از ریزش آن کاربرد دارد اما برای معماری و زیبایی ساختمان ها نیز استفاده می شود.
 • توری مرغی برای تولید قفس پرندگان است اما برای حصار کشی نیز از آن استفاده می شود.

ملاحظه می کنید که جدا کردن کامل این توری ها از هم عملا امکان پذیرد نیست و خیلی از محصولات تولید شده در این رده شرایط مشابهی دارند. از این رو لازم است تا آنها را به صورت یکپارچه مورد بررسی قرار دهیم. این مهم باعث می شود تا دید بهتری برای کاربر در زمان خرید هر یک از این محصولات ایجاد شود. همچنین نکات خرید این محصولات را نیز با شما در میان خواهیم گذاشت.

 

فنس چیست؟

فنس بیشتر یک نام عمومی است که بر روی توری ها اطلاق می شود. در واقع هر کدام از انواع توری ها اعم از توری حصاری یا توری مرغی می توانند فنس نیز باشند. بیشتر از این نام برای عنوان کردن توری حصاری استفاده می شود و معمولا در دید فروشنده های توری های صنعتی منظور از فنس همان توری حصاری است. هر چند این موضوع تنها عرف است و ممکن است هر فروشنده ای بنا به شناخت خود از عبارت های مختلفی برای نامیدن توری ها استفاده نماید.

 

توری حصاری چست؟

توری حصاری و یا همان فنس که در بند قبل تعریف کردیم، توری صنعتی است که در عرض های مختلف تولید شده و بیشتر برای حصار کشی و تعیین مرز و محدوده زمین ها استفاده می شود. هر چند نمی توان کاربردهای آن در سایر موارد اعم از تولید قفس حیوانات، استفاده برای تقویت بتن ریزی در دیوارها تری دی پنل، حصار کشی دور زمین های شهری، حصار کشی پالایشگاه ها و مجموعه های بزرگ صنعتی و ... را نادیده گرفت.

توری حصاری از جمله پرکاربردترین انواع توری در صنعت است که معمولا به عنوان یکی از اولویت های اصلی کاربران برای خرید نیز است. این فنس عالی می توانید در کنار مزیت های ساختاری و محافظتی، دارای جنبه های زیبایی خاصی نیز است که باعث شده تا حتی در زمین های شهری نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

 

ویژگی های توری حصاری یا فنس

ویژگی های اصلی توری حصاری به شرح زیر است:

 • جنس مفتول به کار گرفته شده برای تولید توری حصاری
 • قطر مفتول مورد استفاده برای تولید فنس
 • نوع مفتول اعم از گالوانیزه بودن یا نوع گالوانیزه بودن آن
 • ارتفاع یا عرض توری
 • اندازه شبکه ها یا چشمه های توری

هم چنین باید بدانید که در استفاده از این توری حصاری نکات اجرایی اهمیت بسیار زیادی پیدا می نمایند. تهیه ابزار و یراق مناسب برای اتصال توری و بخش بندی آن در طول محیط زمین می توانید کیفیت آن را به صورت کامل تحت تاثیر قرار دهید. برای داشتن یک فنس با کیفیت دور زمین خود بهتر است حتما این محصول را از مجموعه ای معتبر و شناخته شده تهیه کرده و اجرای آن را نیز به دست فردی خرفه ای بگذارید. هر چند با آموزش نکات اجرایی نیز به راحتی می توان آن را اجرا نمود.

 

توری مرغی چیست؟

بعد از بررسی فنس و توری حصاری دومین توری که باید به معرفی و بررسی آن بپردازیم، توری مرغی است. توری مرغی نیز از جمله محصولات بسیار پرکاربرد و عالی است که استفاده بسیار زیادی از آن می شود. لازم است تا این توری را نیز شناخته و با کاربردهای آن آشنا شوید.

توری مرغی همان طور که از اسمش پیداست، قرار است به عنوان فس پرندگان اهلی مورد استفاده قرار گیرد. دلایل زیادی وجود دارد که استفاده از توری مرغی به عنوان قفس پرندگان جذابیت بیشتری نسبت به سایر توری ها دارد:

 • تولید به صرفه و متناسب با این نیاز
 • قیمت مناسب
 • داشتن مقاومت و شرایط لازم برای استفاده به عنوان قفس پرندگان

البته لازم به ذکر است که توری مرغی نیز در کیفیت های مختلفی ساخته می شود. جدا از نکاتی که در بند قبل برای ویژگی های توری حصاری بیان کردیم، توری مرغی علاوه بر این ویژگی ها هم به صورت دستی و هم به صورت مکانیزه تولید می شود که کیفیت این دو محصول با هم متفاوت خواهد بود.

 

جنس توری مرغی

دقت کنید که انتخاب توری مرغی تولید شده در شرایط مکانیزه و هم چنین استفاده از مفتول گالوانیزه گرم برای تولید آن کیفیت بسیار زیادی برای آن ایجاد کرده و باعث می شود تا امکان استفاده از آن در آب و هوای بد و خیلی شرجی نیز به راحتی فراهم باشد. هم چنین دقت کنید مه محصولات چینی وارد شده همگی توری مرغی تولید شده با گالوانیزه سرد هستند که نمی توان از آنها در بسیاری از مناطق کشور ایران به دلیل هوای شرجی استفاده کرد. زیرا بعد از مدتی کوتاه کیفیت آنها از بین خواهد رفت.

 

توری گابیون چیست؟

یکی دیگر از انواع توری های صنعتی که همراه با توری حصاری و فنس و توری مرغی کاربردهای قابل توجهی دارد، توری گابیون می باشد. این نوع توری ایده اروپایی ها بوده و برای موارد خاصی از آن استفاده می شود. توری گابیون از نظر شرایط تولید تفاوت هایی با سایر توری ها دارد. اصلی ترین تفاوت این توری نیز ساخت آن به صورت مکعب دور تا دور بسته شده است. به صورتی که می توان داخل آن را با مصالحی مانند سنگ و شن های دانه درشت پر کرد.

از توری گابیون می توان برای موارد مختلفی استفاده کید. استفاده از این نوع توری برای مرکز کشی و حصار کشی برخلاف همه انواع توری ها خیلی رایج نیست و نمی توان این استفاده را از آن داشت. اما در بسیاری از جاها استفاده از این توری به شدت می تواند کاربردی باشد. اگر در فضاهای سبز یا زمین هایی با ارتفاع بالا دیده باشید، این نوع توری ها برای جلوگیری از ریزش خاک استفاده شده است. به صورت کلی برای بالا بردن مقاومت خاک و جلوگیری از رانش زمان و حتی ریزش سنگ در جاده های کوهستانی از این محصول استفاده می شود.

از این گذشته برای جلوگیری از بروز سیل در رودخانه های ورودی به شهرها، یا در زمان سد سازی برای کم کردن فشار آب و منحرف کردن مسیر آن می توان از این محصول استفاده کرد. البته از توری گابیون در معماری و برای زیباسازی محیط چه در بخش داخلی و چه در بخش محیطی خانه ها استفاده می گردد.

ویژگی ها و مشخصاتی که برای توری حصاری و فنس برشمردیم، برای توری گابیون نیز صادق است. در تولید ین توری نیز باید به ویژگی هایی اعم از اندازه چشمه، قطر مفتول و جنس آن دقت شود. البته با توجه به نوع استفاده و کاربرد، بررسی این مشخصات و ویژگی ها برای این توری اهمیت بیشتری هم خواهد داشت. انتخاب نادرست این مشخصات می تواند در برخی از استفاده ها آسیب ها و خطرات بسیار زیادی به دنبال داشته باشد. از این رو توصیه می کنیم اگر تجربه ای در انتخاب این نوع توری ندارید، حتما از مرکزی برای خرید آن استفاده کنید که در کنار کار فروش، به مشاوره های خرید آن نیز می پردازند. شما می بایست در هنگام خرید این مهم را نیز مورد ارزیابی قرار دهید.

 

توری  پرسی چیست؟

آخرین نوع توری صنعتی که به بررسی و ارزیابی آن می پردازیم، توری پرسی است. توری پرسی نیز مانند سایر انواع توری ها اعم از توری گابیون یا توری حصاری و حتی توری مرغی در کنار داشتن ویژگی ها و کاربردهای عمومی دارای ویژگی های خاصی نیز است. این نوع توری به دلیل شرایط تولیدی خود و استفاده از پرس به توری پرسی معروف شده است. از این نوع توری نیز می توان برای حصار کشی و تعیین مرز زمین ها استفاده نمود. اتفاقا به دلیل شرایط تولید، مزیت های بسیار زیادی مانند مقاومت بالا را نیز می توانید از این نوع توری انتظار داشته باشید.

از توری پرسی برای موارد دیگری اعم از ساختمان سازی نیز استفاده می شود. برای ساخت دیوارهای تری دی پنل و یا تحکیم و شبکه بندی بتن ریزی در بخش های غیر سازه ای استفاده از این توری کاربرد دارد. البته که در این بخش ها برخی از سازندگان از توری مرغی و سایر انواع توری ها نیز استفاده می نمایند.

جنس و ضخامت مفتول در تولید توری پرسی و کیفیت آن اهمیت بسیار زیادی دارد. مخصوصا اگر قرار است از این محصول در کاربردهای ویژه مورد استفاده قرار گیرد، لازم است تا از مفتول هایی با جنس خود برای ساخت آن استفاده شود. این موضوع اهمیت خرید آن را از یک مجموعه معتبر و شناخته شده بیش از پیش نشان می دهد.

 

نکات مهم خرید توری حصاری, فنس, توری پرسی, توری گابیون و توری مرغی

سعی کردیم تا خیلی فنی و به زبان ساده به بررسی 5 مورد از توری های پرکاربرد در صنعت بپردازیم. توری هایی که هر کدام کاربردهای بسیار متنوعی داشته و انتخاب یکی از آنها باید بر اساس شرایط مختلفی صورت پذیرد. در انتها نیز سعی داریم تا برخی نکات مهم درباره این محصولات را با شما در میان بگذاریم که خرید آنها را برای شما ساده تر و بهتر نماید.

 • اندازه چشمه و کیفیت رابطه معکوس با هم دارند. هر چقدر اندازه چشمه توری ها بیشتر شود، کیفیت آنها پایین می آید. اما قیمت آنها نیز به نسبت کاهش پیدا می کند. برای هر کاربردی باید از اندازه چشمه خاصی استفاده کرد.
 • قطر مفتول با کیفیت رابطه مستقیم دارد. هر چقدر قطر مفتول بیشتر شود، کیفیت توری افزایش پیدا می نماید. البته قیمت هم به نسبت زیاد می شود. برای هر کاری باید قطر مفتول خاص آن را استفاده نمود.
 • جنس مفتول و البته شرایط و کیفیت تولید آن نیز تاثیر زیادی روی کیفیت هر یک از انواع توری حصاری, توری مرغی, توری گابیون و توری پرسی و فنس دارد. بسته به شرایط آب و هوایی که از توری در آن استفاده می شود، باید به این ویژگی نیز پرداخت.

خرید از منابع و مراکز معتبر نیز یکی از نکات بسیار مهم خرید این محصولات است. فروشگاه هایی که به صورت تخصصی در زمینه فروش همین محصولات عمل کرده و خدمات پس از فروش عالی را نیز دارا هستند، می توانند مزیت های بسیار زیادی را برای کاربران به دنبال داشته باشند.

 

1400/09/28
20:30:03
5.0 / 5
309
تگهای خبر: رپورتاژ , آموزش , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است