​رئیس سازمان فناوری اطلاعات:

برای پنجره واحد خدمات دولت الکترونیکی باید مراکز داده مطمئن ایجاد شود

برای پنجره واحد خدمات دولت الکترونیکی باید مراکز داده مطمئن ایجاد شود کار و درآمد: رئیس سازمان فناوری اطلاعات اظهار داشت: فاز نخست توسعه پنجره واحد خدمات دولت الکترونیکی تا یک ماه آینده راه اندازی خواهد شد و این امر نیاز به ایجاد مراکز داده مطمئن دارد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مراسم اعطای گواهینامه عرضه دهندگان خدمات مراکز داده با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و سازمان نظام صنفی کامپیوتری «محمد خوانساری»، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات و «سیدحسین هاشمی» رئیس و برات قنبری دبیرکل سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور برگزار شد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این نشست با اشاره تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص واگذاری امور به مردم اظهار داشت: این جلسه مصداق فرمایشات و تأکیدات مقام معظم رهبری است که شاهد می باشیم امروز باعقل و منطق و با استفاده از ظرفیت بسیار مؤثر سازمان نظام صنفی بعنوان نماینده بخش خصوصی گواهینامه عرضه دهندگان خدمات مراکز داده به این دو شرکت اعطا می شود.
وی در ادامه ضمن اشاره به لزوم تسری تعامل سازمان فناوری اطلاعات و نظام صنفی کامپیوتری کشور به سایر بخش ها تاکید کرد که این نوع تعامل می تواند به الگویی برای سایر بخش های دولتی از منظر تعامل با بخش خصوصی تبدیل گردد.
خوانساری ضمن اشاره به اهمیت راه اندازی و توسعه دیتاسنتر در کشور اظهار داشت: در عرضه خدمات فناورانه پایه به مردم، دیتاسنتر نقش کارخانه تولید و ذخیره سازی را ایفا می کند و از این منظر باید به آنها این اعتماد و اطمینان داده شود که زیرساخت این خدمات، امن و پایدار می باشد.
وی اضافه کرد: مردم باید این اطمینان را پیدا کنند که داده های ذخیره شده آنها در دیتاسنترها از حداقل های لازم برای تضمین امنیت و پیوستگی خدمات برخوردار می باشد که خوشبختانه در بخش خصوصی ظرفیت های بسیار خوبی شکل گرفته است و تابحال 21 شرکت متقاضی ارزیابی و رتبه بندی قرار دارند.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات افزود: اگر می خواهیم دولت الکترونیکی را توسعه دهیم باید ابر دولت الکترونیکی را در دستور کار قرار دهیم که اتفاقاً در دستور کار هم قرارگرفته است و امیدواریم با ظرفیت هایی که ایجاد می شود بتوانیم سرویس مطمئنی را در دولت الکترونیکی به همه مردم عرضه دهیم.
خوانساری بابیان این که یکی دیگر از اولویت های سازمان فناوری اطلاعات در دوره جدید راه اندازی و توسعه پنجره واحد خدمات دولت الکترونیکی است اظهار داشت: فاز نخست این پنجره واحد تا یک ماه آینده راه اندازی خواهد شد. در این شرایط برای پنجره واحد خدمات دولت الکترونیکی باید مراکز داده مطمئنی به منظور عرضه خدمت ایجاد شود.
هاشمی رئیس سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور هم در این نشست بابیان بر این که بحث شبکه ملی اطلاعات بحث روز کشور است تاکید کرد که برای توسعه شبکه ملی اطلاعات باید ظرفیت های لازم در حوزه دیتاسنتر را افزایش دهیم که کمک بخش خصوصی می تواند در این حوزه تحول عظیمی را ایجاد نماید.
در انتهای این جلسه به دو شرکت افرانت و رسانه آوابرید گواهینامه عرضه دهندگان خدمات مراکز داده از سوی سازمان فناوری اطلاعات و کمیته ارزیابی کننده اعطا شد.
بر اساس این گزارش با عنایت به اهمیت و نقش مراکز داده بعنوان صنعت مادر و استراتژیک در فضای مجازی و ضرورت توسعه عرضه خدمات کاربردی در کشور و به منظور ایجاد انگیزه با رویکرد حمایت و ارزش گذاری در قالب رقابت در ارتقای فناوری، مزیت در افزایش کیفیت، انطباق با تقاضای بازار و ایجاد توازن مطلوب، بر مبنای الزامات اسناد بالادستی و اهداف و تکالیف قانونی و همینطور به استناد مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جهت پشتیبانی از سرمایه گذاری بخش خصوصی و صیانت از حقوق عرضه دهندگان و استفاده کنندگان از خدمات مراکز داده، سازمان فناوری اطلاعات ایران، شناسایی، ساماندهی و رتبه بندی مراکز داده بخش غیردولتی (خصوصی و تعاونی) را بر مبنای توافق نامه همکاری با سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور برای برون سپاری این خدمت را در دستور کار خود قرار داده است.


منبع:

1400/10/20
23:55:03
5.0 / 5
119
تگهای خبر: تعاونی , توسعه , تولید , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است