در بعضی استان ها

کلنگ زمین رایگان زده شده است

کلنگ زمین رایگان زده شده است کار و درآمد: از هفته ها قبل در بعضی استانها عملیات آماده سازی زمین شامل تسطیح و تملک بمنظور واگذاری رایگان به خانوارهای دارای سه فرزند شروع شده و امکان ثبت نام برای این خانواده ها به زودی فراهم می شود.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، وزارت راه و شهرسازی دولت سیزدهم در امتداد اجرای «قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت» مصوب ۱۹ آبان ماه ۱۴۰۰ از ماهها قبل تمهیداتی همچون تملک، عملیات اجرائی شامل تسطیح و جدول گذاری زمینهایی که مقرر است بصورت رایگان در اختیار خانواده های دارای سه فرزند قرار گیرد آغاز نموده است.
مطابق «قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت» خانوارهای دارای سه فرزند که فرزند سوم و بیشتر آنها از ۱۹ آبان امسال به بعد متولد می شود می توانند از زمین رایگان دولتی استفاده کنند.
آنطور که مجتبی بخشی پور ـ نماینده مردم اسلام آباد غرب ـ گفته، آیین کلنگ زنی واگذاری زمین رایگان با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاونانش که ۲۴ بهمن ماه به استان کرمانشاه انجام شد، صورت گرفته است.
روز جمعه ۱۳ اسفندماه ۱۴۰۰ نیز رستم قاسمی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ در مسافرت به استان گلستان با اعلان اینکه در طرح نهضت ملی مسکن زمین بصورت رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد و فرصت بسیار مناسبی است که در اختیار مردم قرار گرفته است، اظهار نمود: می توانیم دولت سیزدهم را دولت صادق العهد بدانیم و باید همیشه به تعهدات خود عمل نماییم. همین طور باتوجه به ولادت امام حسین(ع) که پیش رو است، می توانیم با رمز "یا حسین(ع)"، این نهضت بزرگی که در استان شروع شده را سرعت بخشیم و شاهد بارگذاری بخش باقیمانده استان باشیم.
بنابر اخبار واصله، امکان ثبت نام برای متقاضیان واجد شرایط دریافت زمین رایگان دولتی به زودی از طرف وزارت راه و شهرسازی فراهم می شود. آنطور که در قانون آمده، قرمز بودن فرم «ج» مانعی برای دریافت این زمین ها نیست؛ چونکه هر خانواده می تواند دو بار از امکانات دولتی در بخش زمین و مسکن استفاده نماید. زمین به شرط ساخت به متقاضیان واگذار می شود و امکان فروش آن وجود ندارد.
زمین ها حداکثر ۲۰۰ متر خواهد بود و البته کاملا رایگان نیست، اما قیمت آنها بسیار ناچیز است و در اقساط هشت ساله دریافت می شود؛ متقاضیان فقط هزینه های آماده سازی از قبیل تسطیح، جدول گذاری، هزینه های تملک توسط دولت و دیگر موارد را پرداخت می کنند که رقم چندان بالایی نیست. دو سال اول اختصاص زمین شامل تنفس خواهد بود و نیازی به پرداخت مبلغ نیست؛ از سال سوم متقاضیان به مدت هشت سال اقساط آماده سازی این زمینها را پرداخت خواهند کرد.
از جانب دیگر واگذاری زمین با اجاره ۹۹ ساله در قالب گروه های ساخت در طرح نهضت ملی مسکن به خانوارهایی که فرم «ج» آنها سبز است انجام می شود که از گذشته وجود داشته است.
همین طور در بخش خودمالکی، بجز انبوه سازان و پیمانکاران که می توانند از تسهیلات مصوب نهضت ملی مسکن بهره مند شوند، کسانی که زمین در اختیار دارند و بطور شخصی و خودمالکی مبادرت به ساخت و ساز می کنند نیز مشمول دریافت این وام هستند. این طرح شامل تمام کسانی است که قصد ساخت و ساز دارند و فقط مربوط به خانوارهای دارای سه فرزند نیست. حتی اگر فرم «ج» آنها قرمز باشد مشمول دریافت این وام خواهند بود.
تسهیلات خودمالکی طرح نهضت ملی مسکن که سقف آن ۴۵۰ میلیون تومان است و بتازگی پرداخت آن شروع شده در چهار مرحله به متقاضیان پرداخت می شود که ۱۰ درصد در مرحله پی کنی، ۴۰ درصد در مرحله اسکلت و سقف، ۲۵ درصد در مرحله سفت کاری و ۲۵ درصد در مرحله نازک کاری خواهد بود.
منبع:

1400/12/14
22:10:01
5.0 / 5
205
تگهای خبر: تسهیلات , فروش , قانون , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است