۸۰۰ کارگر قربانی حوادث سالانه ناشی از کار

۸۰۰ کارگر قربانی حوادث سالانه ناشی از کار به گزارش کار و درآمد معاون وزیر کار با اشاره به اینکه سالانه حدود ۸۰۰ کارگر بر اثر حوادث ناشی از کار در کشور فوت می کنند، از انجام اقدامات گسترده به منظور بازمهندسی حوزه سلامت شغلی، ایمنی و بهداشت کار اطلاع داد.به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، پژوهش های صورت گرفته نشان داده است که همه ساله در جهان، بیشتر از یک میلیون نفر بر اثر حوادث ناشی از کار جان خویش را از دست می دهند و عده بسیاری گرفتار صدمه های جدی می شوند.

حادثه شغلی یا حادثه ناشی از کار، به حادثه ای گفته می شود که حین انجام وظیفه شغلی یا در رابطه با آن در داخل یا خارج از محل فعالیت رخ داده و جراحت، بیماری، آسیب یا فوت همچون نتایج آن به حساب می آید.

طی سالهای گذشته آمار حوادث و سوانح ناشی از کار در کشور از وضع مطلوبی برخوردار نبوده و گاها در بعضی از سال ها افزایش داشته است.

برابر اعلام نظر کارشناسان، حوادث ساختمانی بیش ترین آمار تلفات نیروی کار را به خود اختصاص داده است؛ به نحوی که بیشتر از ۵۰ درصد حوادث ناشی از کار در کارگاه های ساختمانی اتفاق می افتد و در وقوع بیشتر از ۸۰ درصد حوادث کار، عامل انسانی اثرگذار بوده است.

علی حسین رعیتی فرد ـ معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ـ با اشاره به اینکه سالانه حدود ۸۰۰ کارگر بر اثر حوادث ناشی از کار در کشور فوت می کنند، می گوید: در اوایل استقرار دولت مردمی سیزدهم، اقدامات ارزشمند ای در بازمهندسی حوزه ایمنی و سلامت شغلی مبتنی بر تحول ساختاری در سطح کلان ملی در حوزه ایمنی و بهداشت کار شکل گرفته است.

وی می افزاید: در این خصوص با همکاری مجلس شورای اسلامی، تصویب مقاوله نامه شماره ۸۱ سازمان بین المللی کار با مبحث "بازرسی کار در صنعت و تجارت" و مقاوله نامه شماره ۱۵۵ با مبحث "ایمنی و بهداشت شغلی" بعنوان محورهای راهبردی کلان ارتقای ایمنی و سلامت کار در سطح ملی محقق شد.

به گفته رعیتی فرد، نتایج این اقدامات در بین مدت می تواند ضامن شکل گیری یک حرکت ملی و فرا دستگاهی برای ایجاد و گسترش فرهنگ ایمنی و بهداشت کار پویا در کشور باشد.
سالانه حدود ۸۰۰ کارگر بر اثر حوادث ناشی از کار در کشور فوت می کنند که بخش اعظم آن در بخش ساختمان رخ می دهد


منبع:

1401/02/17
20:11:32
5.0 / 5
182
تگهای خبر: سازمان , صنعت , كارگاه , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است