رئیس اتحادیه املاك پاسخ داد

بازار مسکن به کدام سو خواهد رفت؟

بازار مسکن به کدام سو خواهد رفت؟ به گزارش کار و درآمد رئیس اتحادیه مشاوران املاک تصریح کرد که تغییر قیمت های اخیر کالاهای اساسی تاثیری بر بازار مسکن نخواهد داشت.


مصطفی قلی خسروی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: بازار مسکن از پارامترهایی مثل تورم عمومی، بازارهای موازی، میزان تولید مسکن، هزینه ساخت، تورم نهاده های ساختمانی و نرخ دستمزد تأثیر می گیرد و تغییرات اخیر قیمت کالاهای اساسی و خوراکی تأثیر چندانی بر این بازار ندارد.
وی ادامه داد: اگر تغییر قیمت کالاهایی مثل روغن، لبنیات و ماکارونی تأثیر زیادی بر شاخص تورم ایجاد نماید امکان دارد تا حدود اندکی بر بازار مسکن اثر گذار باشد اما همانطور که گفتم رشد قیمت سنگین ایجاد نخواهد کرد.
خسروی با بیان اینکه مشاوران املاک نقشی در نوسانات قیمت مسکن ندارند اظهار داشت: طبیعی است که پایین آمدن قیمت خانه منجر به رونق شغل واسطه های بازار املاک می شود، ازاین رو ما همواره طرفدار ارزان شدن مسکن هستیم.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک ضمن اشاره به صحبتهای برخی نمایندگان مجلس در خصوص نقش مشاوران املاک بر افزایش قیمت مسکن اظهار داشت: نمی دانم چه دلیلی دارد که برخی آقایان دائم بر یک تحلیل اشتباه اصرار می کنند و کم کاری خودشان را به گردن مشاور املاک می اندازند. خسروی تصریح کرد: ما مطابق قانون نظام صنفی، مجری قوانین هستیم. بارها گفته ایم که این قانون برای صنف املاک حداقل هفت ایراد دارد که باید اصلاح گردد. قانون را اصلاح نمی کنند بعد هرجا کم می آورند از مشاوران املاک مایه می گذارند.
وی اظهار نمود: یکی از نمایندگان عضو کمیسیون عمران مجلس اخیراً بیان کرده که هیات مدیره اتحادیه املاک که خودشان بنگاه دار هستند نمی توانند بنگاه داران را کنترل کنند. آخر مگر می شود از صنوف دیگر برای اتحادیه املاک استفاده کرد؟ طبق ماده ۷ قانون نظام صنفی، اتحادیه شخصیتی حقوقی است که از افراد یک یا چند صنف که دارای فعالیت یکسان یا مشابه اند، برای انجام دادن وظایف و مسؤولیت های مقرر در این قانون تشکیل می گردد.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک خاطرنشان کرد: تعجب می کنم فردی از قوه مقننه که وظیفه اصلی اش قانونگذاری است نسبت به قوانین در رابطه با کمیسیونی که در آن عضویت دارد بی خبر است.
خسروی همینطور درباره آخرین وضعیت بازار مسکن اظهار داشت: بحمدالله ثباتی که از حدود یک سال قبل در بازار بوجود آمده همچنان وجود دارد و قیمت مسکن در اردیبهشت تغییر چندانی نداشت. تا حدودی نگران بازار اجاره هستیم. به مشاوران املاک سفارش می نماییم با نزدیک شدن به پیک جابجایی از چانه زنی با مالکان برای کاهش نرخ اجاره بها غافل نشوند.
وی بیان نمود: در شرایط فعلی که کشور درگیر جنگ اقتصادی با دشمنان قسم خورده نظام است، باید هرکس در هر شغلی تلاش کند تا اوضاع زندگی مردم بهتر شود. ما اعتقاد داریم باید هوای اقشار ضعیف را داشته باشیم. کاری که ما می توانیم بکنیم این است که به مالکان سفارش رعایت انصاف و رافت اسلامی را داشته باشند. البته دولت سقف افزایش اجاره بها را در شهر تهران ۲۵ درصد اعلام نموده که ما هم در انعقاد قراردادها باید این مساله را به موجران و مستاجران گوشزد نماییم. انعقاد قراردادهای بالاتر از سقف تعیین شده ممنوع می باشد.
منبع:

1401/02/25
10:12:41
5.0 / 5
192
تگهای خبر: اتحادیه , اقتصاد , تولید , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است