به گزارش اسپیدتست؛

رشد سرعت اینترنت در کشور

رشد سرعت اینترنت در کشور آخرین آمار وبگاه «اسپیدتست» نشان داده است سرعت اینترنت ثابت در ایران (طبق شاخص میانه) در مقایسه با ماه قبل با پیشرفت یک رتبه ای به جایگاه 144 و اینترنت سیار هم با همین میزان پیشرفت به رتبه 73 رسیده است.


به گزارش کار و درآمد به نقل از خبرگزاری ایرنا، سایت اسپیدتست (www.speedtest.net) در آماری مربوط به ماه آوریل، سرعت اینترنت در کشورهای جهان را به روز کرد.
وبگاه اسپیدتست برای سنجیدن رتبه و کیفیت اینترنت در همه کشورهای جهان، از ۲ شاخص «میانه - Median» و «میانگین - Mean» استفاده می نماید. شاخص میانگین همان حد متوسطی است که از یک گروه درنظر می گیرند، اما میانه نقطه وسط داده های آماری است. در این گزارش از هر ۲ شاخص «میانه» و «میانگین» جهت بررسی وضعیت اینترنت کشورهای جهان بهره برده است.
ماه گذشته رتبه ایران در بخش اینترنت سیاره ۷۴ و اینترنت ثابت ۱۴۴ بود که هر دو با یک پله رشد حالا به ترتیب به جایگاه ۷۳ و ۱۴۴ رسیده اند.

اکنون سرعت دانلود (سرعت دریافت داده ها) و آپلود اینترنت در ایران (سرعت ارسال داده ها) برمبنای شاخص «میانه» به این شکل است: سرعت دانلود اینترنت همراه ۲۴.۹5 مگابیت بر ثانیه، سرعت آپلود ۹.59 مگابیت بر ثانیه و میزان تأخیر (لیتنسی) ۳1 میلی ثانیه رسیده است. تمامی این شاخص ها نسبت به آمار ماه گذشته با پیشرفت رو به رو شده اند.
آمار اینترنت ثابت نشان میدهد سرعت دانلود به ۱۰٫۲۳، سرعت آپلود به ۱.59 و میران تأخیر به ۲۹ میلی ثانیه رسیده است. این آمار نیز حکایت از پیشرفت در سرعت اینترنت ثابت ایران دارد. شاید بتوان این مسئله را به افزایش ظرفیت اینترنت و توسعه آن بوسیله راه اندازی فیبرنوری مربوط دانست.
شاخص دیگری که در این آمار به آن توجه استناد می شود، شاخص میانگین است. «میانگین» اینترنت همراه در ایران با ۲ رتبه صعود، به جایگاه ۷۸ رسید و سرعت دانلود نیز حالا ۳6.50 مگابیت بر ثانیه، سرعت آپلود ۱۲٫۳۲ مگابیت بر ثانیه و میزان تأخیر ۳۸ میلی ثانیه است.
همچنین میانگین سرعت اینترنت ثابت در ایران بدون تغییر نسبت به ماه گذشته در جایگاه ۱۴۱ قرار دارد. سرعت دانلود ۲۲.76 مگابیت بر ثانیه، سرعت آپلود ۱2.۸6 مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۴۲ میلی ثانیه است.
رشد سرعت اینترنت جهانی
در این وبگاه علاوه بر جزییات سرعت اینترنت در کشورهای جهان، شمایی از سرعت اینترنت جهانی نیز ارائه می شود. حالا «میانه» سرعت اینترنت همراه در جهان 30.75مگابیت بر ثانیه، آپلود ۸.۷8 مگابیت بر ثانیه و لیتنسی ۲۹ میلی ثانیه است. در اینترنت ثابت، سرعت میانه دانلود ۶3.46 مگابیت بر ثانیه، سرعت آپلود ۲7.06 و لیتنسی ۱۰ میلی ثانیه است.
آمار ماه آوریل نشان میدهد «میانگین» سرعت اینترنت در جهان نیز دستخوش تغییراتی شده است. میانگین سرعت دانلود اینترنت همراه در جهان ۷4.87 مگابیت بر ثانیه، سرعت آپلود ۱۴.29 مگابیت بر ثانیه و لیتنسی ۳۶ میلی ثانیه است. میانگین سرعت اینترنت ثابت ۱۳۰٫۳۲، سرعت آپلود ۷۳٫۶۱ و میزان تأخیر به ۱۸ میلی ثانیه رسیده است.
نگاه کلی به این آمار حکایتگر آنست که نه فقط در ایران، بلکه در بیشتر کشورها وضعیت اینترنت رو به بهبود است. بالارفتن تمام فاکتورهای سرعت اینترنت در جهان، حکایت از این مسئله دارد.
به گزارش کار و درآمد به نقل از خبرگزاری ایرنا، وبگاه «اسپیدتست» برای سنجیدن رتبه و کیفیت اینترنت در تمام کشورهای جهان، از ۲ شاخص «میانه - Median» و «میانگین - Mean» استفاده می نماید. شاخص میانگین همان حد متوسط داده های آماری و «میانه» دقیقاً نقطه وسط داده های آماری است. در این گزارش از هر ۲ شاخص «میانه» و «میانگین» جهت بررسی وضعیت اینترنت کشورهای جهان بهره برده است.


منبع:

1401/02/27
11:50:11
5.0 / 5
215
تگهای خبر: اینترنت , توسعه , سایت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است