برای كنترل بازار مسكن

تعیین سقف افزایش اجاره بهاء در دولت

تعیین سقف افزایش اجاره بهاء در دولت در نشست شب گذشته شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران قوا مقرر شد برای مدیریت بخش مسکن، تصویب طرح دو فوریتی در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار بگیرد و دولت هم سقف افزایش سالیانه اجاره بها را که قبلا به تصویب رسانده، در تهران ۲۵ درصد و در سایر شهرها 20 درصد اجرایی کند.به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، نشست شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران شنبه شب - 28 خرداد 1401 - با حضور آیت الله ابراهیم رییسی، محمدباقر قالیباف و غلامحسین محسنی اژه ای برگزار شد.

در این نشست رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی از وضعیت بازار مسکن گزارشی مفصل به اعضا عرضه داد. سران سه قوه هم پس از شنیدن گزارش وزیر مقرر کردند: سیاست ها و اقدامات لازم برای مدیریت حوزه مسکن سریع تر اجرایی و طرح دو فوریتی مجلس شورای اسلامی در اولویت تصویب قرار بگیرد.

همچنین اعضای شورایعالی مصوبه دولت در زمینه تعیین حداکثر افزایش اجاره بها در هر سال تا سقف ۲۵ درصد برای تهران و ۲۰ درصد برای سایر شهرهای کشور را مورد تایید قرار گرفت دادند و قوانین لازم برای ضمانت اجرایی این مصوبه را تصویب کردند.

در این جلسه همینطور پیشنهاد کمیسیون اقتصادی دولت در زمینه مدیریت نقدینگی و کاهش تورم مطرح و مقرر شد این پیشنهاد بعد از بررسی های دقیق و همه جانبه برای تصمیم گیری در دستور کار جلسات آینده شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه قرار گیرد.منبع:

1401/03/29
16:22:45
5.0 / 5
154
تگهای خبر: اقتصاد , كمیسیون , مسكن
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است