تاخیر پروازهای حج اعتراض برانگیز شد

تاخیر پروازهای حج اعتراض برانگیز شد به گزارش کار و درآمد رئیس سازمان حج درحالی تاخیر پروازهای حج سال جاری را مورد پذیرش ندانست که به نظر مسؤول عملیات پروازی حج، این تاخیرها کمتر و حتی ایده آل شده است!


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، تاخیر در پروازهای حج قبل از اعزام زائرین ایرانی به عربستان، با عنایت به شرایط دیپلماتیک دو کشور، صدور مجوز پرواز حج تنها برای یک شرکت هواپیمایی ایرانی از جانب عربستان و منع زائرین ایرانی جهت استفاده از ظرفیت سایر شرکتهای هواپیمایی داخلی و محدویت زمانی حضور زائرین در حج، از دغدغه های اصلی بود که مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران که مسؤول عملیات پروازی حج سال جاری است، ضمن اشاره به اینکه عربستان پرواز پشتیبان را نپذیرفته است، اظهار داشته بود: همه تلاشمان را می نماییم تا پروازهای حج با تاخیر حداقلی صورت گیرد.
با این حال، هنوز نیمی از زائرین به حج اعزام نشده اند که افزایش مدت زمان تاخیرها در پروازهای حج، اعتراض رئیس سازمان حج و زیارت که الان در مکه حضور دارد را برانگیخت. سیدصادق حسینی اظهار داشت: تاخیرهایی در بعضی پروازها بوجود آمده که پذیرفتنی نیست و در حال رایزنی با هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هستیم تا این تاخیرها به حداقل برسد.
این تاخیرها آنچنان که رئیس سازمان حج و زیارت اشاره نموده است در برنامه حج برخی زائرین تأثیر گذاشته و از مدت زمان حضور آنها در شهر مدینه یک روز کم کرده است.
با این وجود، غلامرضا رستمیان ـ مسؤول عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ـ گفته است که میانگین تاخیر پروازهای حج سال جاری نسبت به دوره های قبل خوب و حتی ایده آل است!
به قول او، میانگین تاخیر این پروازها ۷۵ دقیقه بوده است که یک پرواز در این میان تاخیری بیشتر از هشت ساعت داشته است.
تاخیر این پروازها درحالی رو به افزایش رفته که هنوز فرودگاه های عربستان با ازدحام پروازهای حج و شلوغی جمعیت مواجه نشده است و این نگرانی وجود دارد که با افزایش پروازها در آستانه مناسک حج، مشکل تاخیرها نه تنها برطرف نشود که طولانی تر هم شود. هرچند مسؤول عملیات حج شرکت فرودگاه ها، تاخیر پروازهای حج تا کنون را بیشتر به مشکلات ناوگان هوایی، همچون نقص فنی نسبت داده است تا فرودگاه های عربستان.1401/03/31
23:12:39
5.0 / 5
152
تگهای خبر: پرواز , سازمان , شركت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است