یك فعال بازار كار به مهر اعلام كرد:

تداوم روش های سنتی جذب نیروی كار در ایران

تداوم روش های سنتی جذب نیروی كار در ایران كار و درآمد: یك فعال بازار كار، عدم تسلط كارفرمایان بر نحوه جستجو و استخدام نیروهای متخصص و حرفه ای را یكی از معضلات مهم بازار كار كشور دانست.


آسیه حاتمی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به عدم تسلط كارفرمایان بر نحوه جستجوی نیروهای متخصص اظهار داشت: در طول یك دهه اخیر و با افزایش چشمگیر ضریب نفوذ اینترنت، شیوه های استعدادیابی و شكار نیروهای حرفه ای از جانب شركت ها در سراسر دنیا تغییرات گسترده ای را تجربه كرده است.
این موسس كاریابی و بررسی آمار بازار كار در ادامه به رونق استفاده از سایت های استخدامی در جهان اشاره نمود و اضافه كرد: امروزه حدودا در تمام كشورهای توسعه یافته، شركت ها و سازمان ها نیازهای استخدامی خویش را از درگاه سایت های استخدامی و شبكه های اجتماعی تخصصی انجام می دهند و این مورد به آرامی در ایران هم قابل مشاهده می باشد و كارفرمایان هم در این جهت گام بر می دارند.
این فعال بازار كار ضمن پرهزینه خواندن روش های سنتی استخدام نظیر چاپ آگهی های مطبوعاتی، ضریب خطای استخدام نیرو در روش های قدیمی را بسیار بالا و فرایند استخدام به آن شیوه را زمان بر دانست و اظهار داشت: بزرگترین مزیت سایت های استخدامی، تسهیل فرایند استخدام است. این سایت ها با جمع آوری و متمركز كردن صدها هزار رزومه، امكان جستجوی هوشمند و هدفمند بین رزومه ها را برای كارفرمایان فراهم نموده اند.
حاتمی در ادامه یكی از معضلات مهم این عرصه را عدم آشنایی كافی كارفرمایان با نحوه جستجو و شكار استعدادها خواند و افزود: تجمیع رزومه صدها هزار نیروی متخصص و حرفه ای یك نعمت بزرگ است و اهمیت این نعمت وقتی دوچندان می گردد كه كارفرمایان از امكان جستجوی هوشمند بین رزومه ها با خبر باشند.
این كارآفرین، نقش سایت های استخدامی در تولید اشتغال و معرفی نیروهای متخصص به شركت ها و سازمان ها را نقشی كلیدی و فزاینده قلمداد كرد و اضافه كرد: با امكانات موجود در سایت های استخدامی، می توان رزومه ها را با عنایت به ملزومات موقعیت شغلی مورد نیاز غربال و گزینه هایی را برگزید كه توانایی، تخصص و مهارت آنها با شرح وظایف شغل مورد نظر بیشترین تطابق را داشته باشد.

1396/11/26
16:22:14
5.0 / 5
4963
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است