دو نقص فنی در یك روز

علت انتشار دود در پرواز سیرجان مشخص شد

علت انتشار دود در پرواز سیرجان مشخص شد کار و درآمد: در ایام گذشته در پرواز سیرجان-تهران انتشار دود در کابین هواپیما مشکل ساز شده و همان روز یکی دیگر از پروازها برای چندمین بار در ماه های گذشته با ترکیدگی لاستیک مواجه گردید.به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، در ایام گذشته چند اتفاق در پروازهای داخلی رخ داد که یکی از آنها پرواز ساعت ۲۰ سیرجان –تهران هواپیمایی ماهان بود که بگفته مسافران این هواپیما بعد از گذشت حدود پنج دقیقه از پرواز گرفتار نقص فنی شد که خلبان اعلام نمود به فرودگاه مبداء یعنی سیرجان بازمی گردد.

اما اتفاقی رخ داد که موجب نگرانی و استرس در مسافران شد. در راه بازگشت، دود در کابین منتشر گردید. البته با این وجود این پرواز بدون مشکل به زمین نشست.

بر اساس اطلاعات بدست آمده خبرنگار ایسنا، علت بروز این حادثه، نقص فنی در سیستم هیدرولیک هواپیما بوده و بخار آب به همراه بوی سوختگی در کابین انتشار یافته است نه دود.

اما یک مشکل دیگر در همین روز رخ داد و آن این که در همان ساعات پرواز شیراز – تهران هواپیمایی سپهران در حین فرود در فرودگاه مهرآباد با ترکیدگی لاستیک مواجه گردید که خوشبختانه به مسافران این پرواز صدمه ای وارد نشد.

ترکیدگی لاستیک در ماه های گذشته به یک نقص فنی پرتکرار و نگران کننده تبدیل گشته است و حتی مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری نیز نسبت به این مسئله واکنش نشان داده و قرار بود سخت گیری بیشتری برای جلوگیری از بروز این حادثه رخ دهد.

البته در ایام آتی سفارش ایمنی جدیدی از طرف سازمان هواپیمایی کشوری منتشر خواهد شد تا از تکرار این اتفاق جلوگیری شود و همه شرکت های هواپیمایی ملزم به رعایت آن هستند.

منبع:

1401/05/04
22:15:48
5.0 / 5
370
تگهای خبر: پرواز , سازمان , سیستم , شركت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است