بخش صنعت، دارای ارزش افزوده و اشتغال زایی بالا

بخش صنعت، دارای ارزش افزوده و اشتغال زایی بالا یک فعال حوزه کار، بخش صنعت را در اشتغالزایی و رونق تولید موثر خواند و بر ضرورت حمایت بیشتر از بخش صنعت تاکید نمود.محمد مرجانی در گفتگو با ایسنا، از بخش صنعت بعنوان بخشی نام برد که دارای ارزش افزوده و اشتغالزایی بالایی است و اضافه کرد: خوشبختانه بخش صنعت در وضعیت خوبی است و اگر مورد حمایت جدی قرار گیرد به تحقق اهداف اشتغال کمک می نماید.

وی افزود: متاسفانه باوجود پتانسیلهای بسیاری که در بخش کشاورزی وجود دارد، در این بخش بسیار ضعیف عمل کرده ایم که البته بیشتر ناشی از اشکالات ساختاری است.

این فعال حوزه کار ضمن اشاره به آمار بالای فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی، خاطرنشان کرد: بخش کشاورزی و صنایع جانبی آن نقش بسزایی در امنیت غذایی، تولید داخلی و اشتغال کشور دارد ولی ما نتوانسته ایم از ظرفیت و تجربه فارغ التحصیلان بخش کشاورزی به نحو شایسته استفاده نماییم.

مرجانی اضافه کرد: از آغاز انقلاب بحث تشکیل تعاونی ها به میان آمد و تعاونی های روستایی در کنار جهاد کشاورزی و اداره کشاورزی تشکیل شدند ولی این سه ضلع نتوانستند در کنار همدیگر قرار بگیرند. هم اکنون هم کشاورزی انجام می شود ولی توزیع آن گرفتار مشکل است در صورتیکه ساماندهی تعاونی های کشاورزی و روستایی می تواند به حذف دلالان از این چرخه و رساندن کالا به دست مصرف کننده با قیمت مناسب منجر شود.

این فعال حوزه کار در انتها ضمن اشاره به افت بخش های گردشگری و خدمات در سال های اخیر اظهار نمود: متاسفانه در بخش های گردشگری و خدمات عملکردها ضعیف بوده است بخصوص در دوران کرونا به این دو بخش صدمه بسیاری وارد آمد و صاحبان مشاغل و کسب و کارهای مربوطه گرفتار مشکل شدند بنابراین معتقدم در شرایط حاضر بخش صنعت و تا حدودی صنایع جانبی بخش کشاورزی اشتغالزایی و ارزش افزوده بیشتری دارند و انتظار می رود بیشتر از پیش مورد حمایت قرار گیرند.

منبع:

1401/05/14
13:57:07
5.0 / 5
207
تگهای خبر: اشتغال , تعاونی , تولید , خدمات
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است