چه خبر از وام مسکن روستایی؟

چه خبر از وام مسکن روستایی؟ کار و درآمد: آخرین خبر از تسهیلات 200 میلیون تومانی مسکن روستایی حاکی از آنست که سازمان برنامه و بودجه هنوز ضمانت نامه مابه التفاوت نرخ سود را ارائه نکرده اما به نظر نمی رسد مشکلی دراین زمینه وجود داشته باشد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، در پی دستور رئیس جمهور در خصوص پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی با نرخ سود ۵ درصد و موافقت سازمان برنامه و بودجه با این تسهیلات در روز ۵ مردادماه ۱۴۰۱بنیاد مسکن درحال تشکیل پرونده متقاضیان است اما معرفی به بانک، منوط به ارائه ضمانت نامه سازمان برنامه و بودجه است که هنوز محقق نشده است.
سیدرضا حمیدی ـ مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن درباب آخرین وضعیت تسهیلات ساخت مسکن روستایی به ایسنا اظهار داشت: دستورالعمل وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی تهیه شده، تشکیل پرونده ها و ثبت در سامانه هم توسط بنیاد مسکن در حال انجام می باشد ولی برای معرفی متقاضیان به بانک منتظر تضمین نامه سازمان برنامه و بودجه هستیم. فعلا تضمین نامه ارائه نشده است.
بدین سبب گزارش به جهت اینکه وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی شکل اجرائی به خود بگیرد باید سازمان برنامه و بودجه مابه التفاوت ۱۳ درصدی بین نرخ سود ۵ درصد تا ۱۸ درصد را که دولت بر عهده گرفته تضمین کند. طبق برآوردها این مبلغ حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان است.
همچون منابعی که برای تامین یارانه تسهیلات مسکن روستایی در نظر گرفته شده صندوق ملی مسکن می باشد که منابع چندانی در آن وجود ندارد. با اینحال سازمان برنامه و بودجه موافقت خودرا با پرداخت وام مسکن روستایی اعلام نموده است.
طبق شنیده ها مشکل چندانی در ارائه ضمانت نامه وجود ندارد و به زودی محقق می گردد.
منبع:

1401/05/19
22:30:30
5.0 / 5
346
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , سازمان , مسكن
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است