بر اساس آمار وزارت بازرگانی هند؛

تجارت ایران و هند در دولت سیزدهم 53 درصد رشد کرد

تجارت ایران و هند در دولت سیزدهم 53 درصد رشد کرد کار و درآمد: وزارت تجاری هند از رشد ۵۳ درصدی تجارت این کشور با ایران در نیمه نخست ۲۰۲۲ آگاهی داد و میوه و فرآورده های نفتی را مهم ترین کالاهای صادراتی ایران به این کشور اعلام نمود.


به گزارش کار و درآمد به نقل از خبرگزاری ایرنا، وزارت بازرگانی و صنعت هند در جدید ترین آماری که از تجارت با ایران منتشر نموده کل مبادلات تجاری این کشور با ایران در نیمه نخست سالجاری میلادی را ۱ میلیارد و ۳۷۳ میلیون دلار اعلام نموده است.
مبادلات تجاری ایران و هند در نیمه نخست سال ۲۰۲۲ با رشد قابل توجه ۵۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو شده است. کل مبادلات تجاری دو کشور در نیمه نخست سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۸۹۷ میلیون دلار اعلام شده بود.
بر اساس این گزارش صادرات هند به ایران و واردات این کشور از ایران در نیمه نخست سالجاری میلادی با رشد قابل توجه نسبت به سال قبل روبرو شده است. هند در نیمه نخست سالجاری میلادی ۱ میلیارد و ۳۸ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده که این رقم با رشد ۵۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو شده است. هند در نیمه نخست سال قبل ۶۸۰ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.
واردات هند از ایران در نیمه نخست سال جاری هم رشد قابل توجه ۵۴ درصدی داشته و به ۳۳۵ میلیون دلار رسیده است. هند در مدت مشابه سال قبل ۲۱۷ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.
برنج باسماتی مهم ترین کالای صادراتی هند به ایران در نیمه نخست سال جاری بوده است به صورتی که ۶۰ درصد از کل صادرات هند به ایران در این دوره معادل ۶۳۰ میلیون دلار در ارتباط با برنج باسماتی بوده است.
انواع میوه هم مهم ترین کالای وارداتی هند از ایران در شش ماهه نخست ۲۰۲۲ بوده است. هند ۹۰ میلیون دلار در این دوره میوه از ایران وارد کرده که معادل ۲۷ درصد کل واردات از ایران بوده است. فرآورده های نفتی با ۸۱ میلیون دلار معادل ۲۴ درصد دومین کالای وارداتی هند از ایران بوده است.
بر اساس این گزارش رشد ۵۳ درصدی تجارت ایران و هند در نیمه نخست سالجاری میلادی در حالی است که طی ۱۲ ماهه سال قبل تجارت دو کشور تنها ۱۰ درصد رشد کرده بود و از ۱ میلیارد و ۵۳۸ میلیون دلار در سال ۲۰۲۰ به ۱ میلیارد و ۶۹۳ میلیون دلار در سال ۲۰۲۱ رسیده بود.
صادرات هند به ایران در سال ۲۰۲۱ با افت ۴۲ درصدی روبرو شده و به ۱ میلیارد و ۲۸۴ میلیون دلار رسیده بود. هند در سال ۲۰۲۰ بالغ بر ۲ میلیارد و ۲۴۱ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.
اما واردات هند از ایران در سال ۲۰۲۱ با رشد ۳۷ درصدی روبرو شده و از ۲۹۷ میلیون دلار در سال ۲۰۲۰ به ۴۰۹ میلیون دلار در این سال رسیده بود.


منبع:

1401/05/24
09:27:10
5.0 / 5
177
تگهای خبر: صادرات , صنعت , كالا , واردات
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است