معاون مسكن و ساختمان وزارت راه خبر داد:

دور جدید ثبت نام نهضت ملی مسکن از هفته آتی

دور جدید ثبت نام نهضت ملی مسکن از هفته آتی به گزارش کار و درآمد، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از دور جدید ثبت نام نهضت ملی مسکن با تامین زمینهای جدید آگاهی داد و اظهار داشت: ثبت نام یک میلیون و 500 هزار متقاضی دارای شرایط چهارگانه در طرح نهضت ملی مسکن حتمی شد.


« محمود محمودزاده» امروز ( یکشنبه) در آستانه یکسالگی دولت در گزارشی به ارائه آماری از عملکرد ساخت نهضت ملی پرداخت و اظهار داشت: افزایش ساخت و ساز توسط بخش خصوصی یکی از راهبردهای جهش تولید مسکن بود که بتوانیم آمار را از صدور ساخت ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار واحد پروانه ساختمانی در سال های اخیر ارتقا دهیم.
وی اظهار داشت: در همین راستا به ارائه طراحی برای افزایش سهم بخش خصوصی در تسهیلات ساخت مطابق سقف طرح های حمایتی پرداختیم که اگر ساخت و ساز صنعتی باشد ۲۰ درصد به مبلغ تسهیلات افزوده می شود.
وی اظهار داشت: نتیجه این سیاست آنست که حالا بیش از ۳۳۵ هزار متقاضی خودمالکی در پنج ماهه نخست سال برای تولید مسکن ثبت نام کردند که نشان میدهد درخواست تولید مسکن در سال ۱۴۰۱ رشد شایان توجهی خواهد داشت.
محمودزاده اظهار داشت: سازندگان میتوانند تمام مراحل درخواست را بدون مراجعه حضوری انجام دهند که با این سیاست از امضای طلایی خودداری شده است و متقاضی با مراجعه به سامانه و انتخاب شعبه بانکی مبادرت به دریافت تسهیلات ساخت می کند.
وی اظهار داشت: راهبرد دوم دولت افزایش ساخت و ساز در بافت فرسوده شهری است که در صورت تکمیل منابع صندوق مسکن امتیاز سرمایه گذاری بیشتر می شود.
محمودزاده اظهار داشت: نهضت ملی مسکن تنها طرح حمایتی است که یارانه و درصد تسهیلات برای دهک های مختلف در آن، متفاوت می باشد. در دهک اول تا سوم تسهیلات نهضت ملی مسکن مطابق توان خانوار با کمترین سود پرداخت می شود.
معاون مسکن وزارت راه اظهار داشت: بیش از ۵ میلیون ثبت نام در سامانه نهضت ملی مسکن داشتیم، یک میلیون و ۵۰۰ هزار متقاضی حایز شرایط چهارگانه هستند و برای تکمیل و بارگذاری مدارک مراجعه نموده اند.
وی اظهار داشت: همین حدود زمین ساخت نهضت ملی تامین شده است و خبر خوب این که با تامین زمین امکان ثبت نام مجدد در هفته آتی در بعضی شهرها فراهم می شود.
وی درباره ی آمار ساخت مسکن دولتی اظهار داشت: ۵۷۶ هزار واحد در مسکن شهری و ۱۸۲ هزار واحد مسکن روستایی و در بخش خودمالکی ۳۳۰ هزار مسکن در مراحل مختلف ساخت قرار دارد و عملیات ۴۲۰ هزار واحد کلنگ زنی شده است که در مجموع یک و نیم میلیون واحد مسکونی نهضت ملی درحال ساخت است.


منبع:

1401/05/30
12:20:57
5.0 / 5
218
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , تولید , سرمایه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است