رییس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی كشور:

۱۰۰ هزار واحد مسکن شهری در کشور درحال ساخت است

۱۰۰ هزار واحد مسکن شهری در کشور درحال ساخت است به گزارش کار و درآمد، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در بازدید از طرح 3هزار واحدی نهضت ملی مسکن در شهر صدرا شیراز با اعلان اینکه 100 هزار واحد مسکن شهری درحال ساخت است، اظهار داشت: بهره برداری از واحد های مسکونی این طرح در نیمه دوم امسال کلید می خورد.


اکبر نیکزاد روز چهارشنبه در مسافرت به استان فارس بر لزوم شتاب بخشی بر اجرای طرح های نهضت ملی مسکن اصرار کرد و اظهار داشت: خیلی از طرح های نهضت ملی مسکن در شهرهای کشور در آستانه افتتاح است.
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور افزود: از سال قبل تا حالا عملیات راه اندازی ۱۰۰ هزار واحد مسکونی شهری و ۱۸۰ هزار واحد مسکونی روستایی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در مناطق مختلف شروع شده است.
وی با اشاره به این که حالا ۱۸۰ هزار واحد روستایی و ۱۰۰ هزار واحد مسکونی شهری در قالب طرح نهضت ملی مسکن توسط بنیاد مسکن در دستور ساخت قرار دارد اصلی ترین موضوع در قانون جهش تولید مسکن را ساخت سالیانه یک میلیون مسکن دانست و اظهار داشت: ۲۰۰ هزار واحد از این تعداد در روستاها و ۸۰۰ هزار واحد در شهرها ایجاد می شود و به زودی از نیمه دوم امسال افتتاح واحدهای نهضت ملی مسکن که سهم بنیاد مسکن بوده است شروع می شود.
نیکزاد با اعلان اینکه نام نویسی و استقبال از اجرای این طرح خصوصاً در شهرهایی که بنیاد مسکن متولی ساخت است بسیار چشم گیر بود افزود: میزان ثبت نام ها نشان داد هدف گذاری دولت درست بوده و میزان تقاضای مسکن نشان میدهد که به مدت چند سال، باید سالیانه یک میلیون واحد ساخته شود تا دغدغه مسکن را از مردم رفع نماییم. داشتن مسکن ایمن و مناسب یک مطالبه جدی و یک حق عمومی است که از طرف مردم مطرح می شود و در قالب طرح نهضت ملی مسکن این درخواست پاسخ داده می شود.
نیکزاد همین طور با اشاره به این که تامین زمین مناسب از طرف دولت سبب گردید تا قیمت تمام شده واحد های نهضت ملی مسکن کم شود و متعارف شود بیان کرد: کمک دولت برای کاهش قیمت تمام شده واحد های این طرح ادامه دارد، در طرح نهضت ملی مسکن زمین بصورت رایگان تامین می شود و سازمان نظام مهندسی ساختمان تعرفه ساخت را کاهش داده است. درباب تعرفه عوارض پروانه هم تا ۳۰ درصد تخفیف در ساخت نهضت ملی وجود دارد که در بعضی استانها ۷۰ درصد تخفیف داده شده است. همه این اقدامات و همراهی دستگاههای مسوول موجب می شود تا شهروندان بتوانند با قیمت مناسب تر ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن را دنبال کنند.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس هم در ادامه این بازدید با اعلان اینکه هماهنگی تحویل زمین در شهر جدید صدرا جهت ساخت طرح جهش تولید مسکن توسط این بنیاد انجام شده است اظهار داشت: در قالب این طرح، ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در شهر صدرا شیراز ایجاد می شود. اکنون عملیات اجرائی ساخت این واحد ها با بهره بردن از ماشین آلات سنگین امور اجرائی بنیاد مسکن شروع شده است.
مهندس زمانی همین طور اظهار داشت: با درخواست شرکت عمران شهر جدید صدرا ساخت طرح جهش تولید مسکن در شهر جدید صدرا به بنیاد مسکن فارس واگذار شده است.
زمانی اضافه کرد: باتوجه به عملکرد بنیاد مسکن فارس در سالهای قبل در حوزه اجرای پروژه های ملی مسکن همچون مسکن مهر، طرح جهش مسکن ملی در شهر صدرا با محوریت بنیاد مسکن اجرا می شود.
مهندس زمانی با اعلان اینکه علاوه بر شهر صدرا ساخت مسکن ملی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر نیز به بنیاد مسکن واگذار شده است اضافه کرد: با اجرای این طرح تحول جدی در زمینه تامین مسکن شهری رخ خواهد داد و بنیاد مسکن کار اعطای تسهیلات در این طرح و هماهنگی واگذاری زمین را انجام می دهد.
مهندس عطا الله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در ادامه با ارائه گزارشی از کارهای انجام شده برای نهضت ملی مسکن در استان فارس اشاره کرد: اراضی طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر تامین و دراختیار بنیاد مسکن قرار می گیرد، شیوه های مختلفی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن اجرا شده است، در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر ساختمان دو طبقه دو واحدی و در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر ساختمان دو طبقه چهار واحدی در قالب طرح نهضت ملی مسکن ایجاد می شود.
زمانی با اشاره به این که تلاش ها بر این است که زمین دراختیار مردم قرار گیرد و متقاضیان پای کار بیایند اظهار داشت: برمبنای نقشه و تیپ های مختلفی که طراحی شده است قسمتی از کار ساخت به مردم واگذار گردد. وقتی مردم پای کار باشند رضایتمندی بیشتری در اجرای طرح ایجاد می گردد. در بعضی از مناطق، متقاضیان عدم توانمندی در اجرا داشتند بدین جهت در شهرهای کوچک همین طرح های دو طبقه هم از طرف بنیاد مسکن پیگیری و اجرا شده است، شیوه های اجرا هم متفاوت بوده است، در بعضی از مناطق مردم با پیمانکاران قرار داد بستند و بنیاد مسکن تامین کننده مصالح بوده است.

1401/06/09
10:11:51
5.0 / 5
236
تگهای خبر: تسهیلات , تولید , سازمان , شركت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است