معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد

فعال سازی واحدهای ناتمام مسکن مهر در نهضت مسکن

فعال سازی واحدهای ناتمام مسکن مهر در نهضت مسکن به گزارش کار و درآمد، معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در مرحله اول طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید ساخت ۱۰۰ هزار واحد را آغاز کردیم که بخشی از آن فعال سازی مسکن مهر نیمه کاره بعنوان سرمایه های ملی است؛ بسته ۱۰۰ هزار واحدی دوم را هم تا آخر شهریورماه آغاز می نماییم.


علیرضا جعفری در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: برای آغاز عملیات اجرایی مرحله ی دوم بسته ی ۱۰۰ هزار واحدی طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید جلسات کارشناسی برگزار شده است. برنامه ما اینست که بتوانیم در هر فصل کلنگ زنی ۱۰۰ هزار واحد را انجام دهیم.

آماده سازی بسته اول به پیشرفت ۵۵ درصد رسید
وی تصریح کرد: ۱۰۰ هزار واحد اولیه در فصل بهار آغاز شد که الحمدالله کارهای آن پیش می رود و در بحث آماده سازی زمین بالای ۵۵ درصد پیشرفت دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در مورد عملیات اجرایی ۱۰۰ هزار واحد اولیه طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید دو رویکرد را دنبال می نماییم اضافه کرد: یک نگاه در ارتباط با تکمیل پروژه های مسکن مهر فاقد متقاضی است که عموما در شهرهای جنوبی قرار دارد. اینها نیمه کاره بودند که آنها را فعال کردیم.

پیشرفت ۱۲ درصدی در مقاوم سازی مسکن مهر
جعفری تصریح کرد: بر مبنای متقاضیانی که در نهضت ملی ثبت نام کردند، واحدهای مسکن مهر را بعنوان سرمایه های ملی، بهینه سازی و بهره برداری می نماییم. در این حوزه بازطراحی، مقاوم سازی و فعالیت عمرانی صورت می گیرد. در این بخش بیشتر از ۱۲ درصد پیشرفت فیزیکی داریم.
وی هم چنین ضمن اشاره به پروژه های جدید طرح نهضت ملی مسکن اظهار داشت: مشخصا پروژه هایی که تازه آغاز کرده ایم و از روی خاک شروع شده با ظرفیت ۱۰۰ هزار واحد است که در گام اول جلو می رویم. در مدت اخیر باید بستر و زمینه شامل طرح و نقشه ها و پروانه ها را دنبال می کردیم. در این بخش طی سه ماه گذشته حدود ۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشتیم که به مرحله فونداسیون و اجرای ستون های طبقات اول رسیده است.

حدود نیمی از متقاضیان افتتاح حساب نکرده اند
معاون وزیر راه و شهرسازی در رابطه با بسته ۱۰۰ هزار واحد مرحله دوم نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید اظهار نمود: ۱۰۰ هزار واحد دوم را بر مبنای تناسب ثبت نام متقاضیان واقعی در شهرهای مختلف در دستور کار گذاشته ایم اما فقط حدود ۵۰ درصد متقاضیان افتتاح حساب کرده اند.
جعفری تصریح کرد: طبق دستور وزیر راه و شهرسازی برای اینکه اعتماد مردم جلب شود کارها را پیش می بریم، اما اگر متقاضیان آورده خویش را واریز نکنند در ادامه مسیر با چالش مواجه می شویم. ۱۰۰ هزار واحد دوم شامل چهار مرحله شامل آماده سازی زمین، تهیه نقشه و دریافت پروانه، انتخاب پیمانکار و آغاز عملیات اجرایی می باشد. این چهار مرحله تا آخر شهریور صورت می گیرد. امیدواریم با تأمین بموقع آورده توسط متقاضیان، ادامه کار با سرعت و قوت ادامه پیدا کند.
وی در رابطه با مرحله سوم بسته ۱۰۰ هزار واحدی اظهار داشت: برای بسته ۱۰۰ هزار واحدی مرحله ی سوم، تعیین تکلیف اراضی بعنوان شهرک جدید یا شهر جدید یا الحاقاتی را دنبال می نماییم. این اقدامات در چارچوب کارگروه فنی و شورای برنامه ریزی استان ها شروع شده است.
منبع:

1401/06/20
09:19:11
5.0 / 5
447
تگهای خبر: سرمایه , كارگر , مسكن
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است