عبور دومین قطار ترانزیتی روسیه از ایران

عبور دومین قطار ترانزیتی روسیه از ایران به گزارش کار و درآمد، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن از عبور دومین قطار ترانزیتی روسیه از راه کریدور شمال-جنوب ایران اطلاع داد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، میعاد صالحی در توییتر نوشت: بعد از هماهنگی های صورت گرفته بین راه آهن دو کشور، قطار ترانزیتی تشکیل شده از ۳۷ واگن فله بر محموله کود شیمیایی از مبدا کشور روسیه برای اعزام به بندرعباس از مرز ریلی سرخس وارد کشور شد.
مدیرعامل راه آهن اظهار داشت: این قطار ترانزیتی بعد از خروج از روسیه با عبور از قزاقستان و ترکمنستان و طی مسافت بیشتر از ۴۰۰۰ کیلومتر از مرز ریلی سرخس وارد کشور شده و روز جمعه هشت مهر ماه حرکت در راه شاخه شرقی کریدور شمال-جنوب ایران را شروع کرده و بعد از طی مسیر حدود ۱۶۰۰ کیلومتری در کشورمان به بندر شهید رجایی بندرعباس می رسد و محموله آن از بندرعباس با کشتی به کشور هند منتقل خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه مقصد این محموله ها، کشورهای هندوستان و آفریقای جنوبی است، اظهار داشت: عبور این قطار، سرآغازی برای ادامه این فرآیند پرارزش خواهد بود و با تثبیت کریدورهای عبوری از کشور، شاهد توسعه قابل توجهی در این مورد خواهیم بود.1401/07/10
11:12:06
5.0 / 5
169
تگهای خبر: توسعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است