محاسبات مرکز آمار درباره ی قیمت مسکن در تهران

محاسبات مرکز آمار درباره ی قیمت مسکن در تهران کار و درآمد: به گزارش کار و درآمد، برپایه گزارش مرکز ملی آمار ایران در شهریور ماه ۱۴۰۱ تورم ماهانه قیمت آپارتمان های مسکونی شهر تهران ۳، ۳ درصد بوده است. تورم ماهانه شهریور ماه در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (۱.۸ درصد)، ۱.۵ واحد درصد افزایش داشته است.به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، شاخص قیمت آپارتمان های مسکونی شهر تهران با استفاده از اطلاعات ثبتی سامانه املاک و مستغلات کشور و به روش هدانیک محاسبه شده است.

برای محاسبه درصد تغییرات قیمت واحدهای مسکونی، شاخص قیمت نسبت به متوسط قیمت، تغییرات قیمتها را بهتر نشان می دهد، چونکه مشخصات و کیفیت واحدهای فروش رفته در دوره های مختلف در محاسبه متوسط قیمت قابل شناسایی نیست. اما شاخص قیمت محاسبه شده به روش هدانیک این مشکل را برطرف می کند و اثر تغییرات کیفیت در طول دوره های مختلف را از بین می برد.در شهریور ماه سال جاری شاخص قیمت آپارتمان های مسکونی شهر تهران به عدد ۱۵۹، ۷ رسیده است که نسبت به ماه قبل (۱۵۴.۷) معادل ۳.۳ درصد افزایش داشته است.

در شهریور ماه سالجاری تورم ماهانه قیمت آپارتمان های مسکونی شهر تهران ۳، ۳ درصد بوده که تورم ماهانه شهریور ماه در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (۱.۸ درصد) معادل ۱.۵ واحد درصد افزایش پیدا کرده است.

همچنین تورم نقطه به نقطه قیمت آپارتمان های مسکونی شهر تهران هم به عدد ۴۵، ۷ درصد رسیده است. تورم نقطه به نقطه این ماه در مقایسه با ماه قبل (۴۴ درصد) معادل ۱.۷ واحد درصد افزایش داشته است.

از سوی دیگر نرخ تورم سالانه آپارتمان های مسکونی شهر تهران در ششمین ماه سال جاری هم به عدد ۳۰، ۳ درصد رسیده است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۲۸.۴ درصد) معادل ۱.۹ واحد درصد افزایش داشته است.در شهریور ماه سال جاری متوسط وزنی و حسابی قیمت آپارتمان های مسکونی فروش رفته در مناطق ۲۲گانه شهر تهران به ۴۶ میلیون و ۱۱۱ هزار تومان و ۴۳ میلیون و ۹۸۳ هزار تومان رسیده و در این ماه منطقه یک با متوسط وزنی قیمت حدود ۹۱ میلیون تومان بیشترین و منطقه ۱۸ با متوسط وزنی قیمت حدود ۲۴ میلیون تومان کمترین قیمت را در میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران به خود اختصاص داده اند.
1401/07/13
12:11:24
5.0 / 5
362
تگهای خبر: فروش , كیفیت , مسكن
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است