رونمایی از بخشنامه جدید حقوق مسافر این هفته

رونمایی از بخشنامه جدید حقوق مسافر این هفته کار و درآمد: کار و درآمد: معاون وزیر راه و شهرسازی گفت بخشنامه جدید حقوق مسافر نهایی شده و در ایام باقی مانده از این هفته در سایت سازمان هواپیمایی کشوری بارگذاری می شود.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، دستورالعمل حقوق مسافر در پروازهای داخلی در سال ۱۳۹۴ از طرف سازمان هواپیمایی کشوری به شرکت های هواپیمایی ابلاغ گردید تا وظایف ایرلاین ها در مقابل مسافران در پروازهای داخلی شفاف شود و در مقابل مسافران پروازهای داخلی بدانند در زمان تاخیرهای پروازی که قسمتی از این دستورالعمل است چه مطالبه ای باید از ایرلاین داشته باشند. این دستورالعمل آخرین بار در اسفندماه ۱۳۹۹ بازبینی شد؛ اما سازمان هواپیمایی کشوری در ماه های گذشته اعلام نمود که بنا دارد بخشنامه جدیدی را تدوین کند.
محمد محمدی بخش -رییس سازمان هواپیمایی کشوری- شهریورماه سال جاری گفته بود که بخشنامه جدید حقوق مسافر به زودی بروزرسانی و منتشر خواهد شد، برای اینکه هیچ ایرلاینی دوست ندارد که پروازهایش با تاخیر مواجه شود، یا این که اگر کسی در کابین هواپیما کار غیرایمنی انجام داد باید برای همه ما کار ضدارزشی محسوب شود.
او همین طور دو هفته پیش درباره ی تدوین بخشنامه جدید حقوق مسافر اظهار داشت: «آیین نامه حقوق مسافر دو ماه پیش مصوب و دیدگاه های مختلف گرفتن و به دستگاه های زیرمجموعه ابلاغ گردید تا موارد حقوقی و فنی آن بررسی شود. مقرر است نظر نهایی پس از اجماع اعلام و بخشنامه جدید حقوق مسافر تا چند روز آینده رونمایی شود.» البته تا امروز هنوز ازین بخشنامه رونمایی نشده است.
در نهایت محمدی بخش امروز به ایسنا اعلام نمود: بخشنامه حقوق مسافر نهایی شده و در ایام باقی مانده از این هفته در سایت سازمان هواپیمایی کشوری بارگذاری می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره ی جزییات این بخشنامه بیان کرد: این بخشنامه کامل حقوقی است و نظرات بخش های مختل برای آن گرفتن شده و برای بهره برداری مردم در دسترس قرار می گیرد.

منبع:

1401/08/03
08:21:32
5.0 / 5
202
تگهای خبر: پرواز , حقوق , سازمان , سایت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است