سلیمی:

قرار بود سالی یک میلیون مسکن ساخته شود

قرار بود سالی یک میلیون مسکن ساخته شود کار و درآمد: به گزارش کار و درآمد، نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد دولت در ساخت مسکن اظهار داشت: دولت قرار بود سالی یک میلیون مسکن بسازد که اگر جهش تولید مسکن با این دست فرمان جلو برود باید یک تا دو صفر را پاک نماییم.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، اصغر سلیمی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز چهارشنبه (25 آبان) مجلس شورای اسلامی بیان نمود: در دو ماه گذشته شاهد حوادث تلخی در ایران بودیم، باآنکه دشمنان دین و میهن به دنبال بی ثباتی کشور هستند، لازم است در رویارویی با این حوادث طبق بیانات مقام معظم رهبری مدبرانه رفتار شود.
وی با اشاره به اینکه تاکید دلسوزان نظام بر تفکیک اعتراض از اغتشاش است، اظهار داشت: علت اعتراض بررسی و چاره اندیشی شود و وزارت کشور ساز و کار اعتراض مسالمت آمیز و قانونی را فراهم آورد.
نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نسل جدید فرزندان ما و شما هستند که در فضای دیجیتال و رسانه بزرگ شده اند، آیا توانسته ایم به درستی با آنها ارتباط برقرار کنیم؟ برای درک و اعتماد آنها چه کرده ایم؟ آیا توانسته ایم جواب شبهات و سوالات آنها را با علم روز پاسخگو باشیم. چقدر جهاد تبیین و کرسی های آزاداندیشی مورد تاکید مقام معظم رهبری برای این نسل اجرایی شده است.
سلیمی با اشاره به اینکه نتوانسته ایم از هوش بالای نسل جدید در اقتصاد دیجیتال و مقابله با جنگ رسانه ای دشمن استفاده نماییم، خاطرنشان کرد: برخی عامل این وضعیت را صرفاً شبکه های مجازی می دانند و چاره را پاک کردن صورت مسئله می دانند. اگر هدف مدیریت نسل جدید با این روش است، آنها الان هم در این فضا حضوری فعال دارند. در واقع عرصه رسانه را عناصر فعال خالی کرده و این قشر را بدون پشتوانه فکری و محتوایی در میدان نبرد جنگ ترکیبی رها کرده ایم.
وی ادامه داد: جنگ و فتنه دشمن پیچیده و هوشمند شده است و با تولید محتواهای حقیقی به اعتمادسازی با نسل می توانیم از سلاح دشمن ضد خودش استفاده نماییم.
عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با اشاره به اینکه از دولتمردانی که در این زمان در میان دانش آموزان و دانشجویان حضور پیدا کرده و به شبهات و سوالات پاسخ داده اند تشکر می کنم، اظهار نمود: از صداوسیما به خاطر پخش برنامه های «شیوه» و «جریان» و تولیداتی که دروغ پردازی های شبکه های معاند را روشنگری کردند تشکر کرده و امیدوارم این برنامه ها پربارتر و مستمر ادامه یابد.
سلیمی بیان نمود: مردم حالا در شرایط سخت اقتصادی قرار دارند و از گرانی های افسارگسیخته، بی ثباتی قیمت ها، کمبود دارو، بیکاری، تبعیض و ضعف مدیریتی شاکی هستند. برنامه ها و اقدامات و تلاشهای شبانه روزی دولتمردان برای حل مشکلات مردم را شاهد می باشیم، وعده های بهبود وضعیت را می شنویم، ولی مردم نتایج آنرا در سفره خود نمی بینند. مردم باید بهبود وضعیت اقتصادی را در زندگی خود لمس کنند. در چنین شرایطی است که دولت می تواند کارنامه قابل قبولی داشته باشد.
وی بر گمارده شدن مدیران با انگیزه، کاربلد و گره گشای کار مردم در مسئولیت ها اشاره نمود و اظهار داشت: دیگر فرصت و رمقی برای آزمون و خطا نیست. بنابراین از دولت عدالت محور انتظار داریم همسان سازی حقوق کارکنان و بازنشستگان و طرح ساماندهی نیروهای قراردادی و شرکتی را با همراهی مجلس به سرانجام برساند.
سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها از وزیر آموزش و پرورش هم خواست تا طرح رتبه بندی معلمان را به صورت کامل اجرایی کرده و معوقات فرهنگیان پرداخت کنند.
سلیمی به این شعار دولت که قرار بود سالی یک میلیون مسکن ساخته شود اشاره نمود و اظهار داشت: اگر جهش تولید مسکن با این دست فرمان جلو برود باید یک تا دو صفر را پاک نماییم. دولت کشاورزان را به کشت گندم تشویق می کند ولی منابع طبیعی از کاشت در زمینهای چند سال کشت جلوگیری می کند. همینطور افزایش نجومی قیمت کودهای شیمیایی کشاورزی و دامی کشاورزان را خسته کرده است، بنابراین از وزیر کشاورزی می خواهم نسبت به تمدید و استمهال وام های کشاورزی و پرداخت بموقع و کامل بیمه محصولات کشاورزی اقدام نماید.
نماینده مردم سمیرم به مسائل حوزه انتخابیه اش اشاره و اظهار نمود: شهرستان سمیرم در راه چهار استان واقع شده که چهارراه ارتباطی جنوب کشور لقب گرفته است، بنابراین از وزیر راه و رئیس سازمان برنامه و بودجه می خواهم نسبت به تأمین اعتبار لازم برای تکمیل جاده های حوزه انتخابیه اقدام عاجل انجام دهد.
او در آخر اظهار داشت: زمزمه های انتقال آب از شهرستان سمیرم شنیده می شود، بنابراین هرگونه اقدام در این مورد باید آب آشامیدنی، کشاورزی و صنعت شهرستان به صورت شفاف لحاظ شود. همینطور برای اشتغال جوان این شهرستان باید تمهیدات لازم صورت گیرد.
منبع:

1401/08/27
13:37:06
5.0 / 5
213
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است