افزایش استقبال جویندگان کار از یارانه دستمزد

افزایش استقبال جویندگان کار از یارانه دستمزد کار و درآمد: به گزارش کار و درآمد، تازه ترین گزارش عملکرد یارانه دستمزد، از افزایش تعداد داوطلبان جویای کار و استقبال کارفرمایان از این طرح حکایت دارد.به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، وزارت کار طرح یارانه دستمزد را با هدف کاهش هزینه های اشتغال نیروی کار جدید برای کارفرما و به منظور پایداری و توسعه تولید و اشتغال، افزایش فرصت های شغلی در بازار کار و پشتیبانی از بنگاه های بخش تعاونی و خصوصی دنبال می کند.

به اعتقاد کارشناسان و فعالان اقتصادی، اجرای این طرح موثر باعث رونق بازار کار و اشتغالزایی برای جویندگان کار در کشور می شود. جامعه هدف این طرح شامل شغل اولی ها، فارغ التحصیلان و جوانان بیکار جویای کار در مناطق محروم و کم برخوردار از اشتغال و همینطور بنگاه­ های اقتصادی رسمی فعال در شهرستان های کم برخوردار می باشد و به باعث آن ۳۰ درصد مبلغ دستمزد نیروی کار به صورت یارانه از سوی دولت و به مدت یک سال به کارفرمایانی پرداخت می شود که نیروی کار شغل اولی را در بنگاه جذب کنند.تازه ترین نتایج گزارش عملکرد طرح یارانه دستمزد از افزایش تعداد داوطلبان و استقبال کارفرمایان از این طرح حکایت دارد، به نحوی که طبق آمار وزارت کار تابحال ۳۹ هزار و ۲۲۹ نفر از متقاضیان کار در این طرح ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۳۳ هزار و ۵۵۵ نفر موفق به انعقاد قرارداد کار شده و به بازار کار راه یافته اند.۶۸۲۳ کارفرما هم در این طرح مشارکت کرده اند که آمارها از افزایش تعداد بنگاه های پذیرنده نسبت به دوماه قبل حکایت دارد.

به باعث این گزارش، خوزستان بیشترین تعداد جویندگان کار ثبت نام کرده و جذب شده و همینطور بیشترین کارفرمای مشارکت کننده را به خود مختص کرده است. داوطلبان متقاضی کار جهت بهره مندی از این طرح باید مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر داشته باشند و سن آنها از ۳۷ سال تمام بیشتر نباشد؛ شرط سنی برای زنان سرپرست خانوار جوینده کار هم تا سقف ۴۵ سال تعیین شده است.

به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، داوطلبان و کارفرمایان به منظور بهره مندی از مزایای این طرح می توانند به سامانه https: //pyd.mcls.gov.ir وزارت کار رجوع و ثبت نام کنند.


منبع:

1401/09/04
13:21:35
5.0 / 5
260
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است