معاون وزیر راه و شهرسازی:

اجاره هواپیمای سایر کشورها ممکن نیست

اجاره هواپیمای سایر کشورها ممکن نیست کار و درآمد: کار و درآمد: با وجود اظهاراتی در خصوص احتمال اجاره هواپیماهای کشورهای دیگر برای کاهش مدت زمان سفر حج، رییس سازمان هواپیمایی کشوری می گوید که این کار با شرایط فعلی بازار جهانی امکان پذیر نیست.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، در عملیات حج ۱۴۰۱، حدود ۴۰ هزار زائر ایرانی در مدت زمان یک ماهه به خانه خدا اعزام شدند و مسئولان حوزه هوایی بعد از به انتها رسیدن عملیات حج، همیشه از این دوره به عنوان دوره ای با تاخیر کم یاد کردند و در عین حال بنابر توافق حج ایران و عربستان مقرر است ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر به حج تمتع ۱۴۰۲ اعزام شوند.
با توجه به این مدتی پیش سیدصادق حسینی ـ رئیس سازمان حج و زیارت ـ درباره ی مدت زمان سفر حج ۱۴۰۲ اظهار داشته بود: کاهش این مدت تابع مؤلفه پرواز است که به سبب تحریم ها ناچاریم از ظرفیت داخلی و هواپیمای خودمان استفاده نمائیم که زمان سفر حج را طولانی می کند، اما اگر هواپیمای بزرگ در اختیار داشته باشیم مدت سفر حج به کمتر از ۳۰ روز کاهش پیدا می کند. اگر سازمان هواپیمایی بتواند هواپیماهای کشورهای دیگر را اجاره کند و غربی ها هم اذیت نکنند، مدت زمان سفر حج را کاهش می دهیم.
با توجه به این اظهارات، محمد محمدی بخش -رئیس سازمان هواپیمایی کشوری- به ایسنا اظهار داشت که اجاره هواپیما با شرایط فعلی بازار جهانی امکان پذیر نیست.
بدین سبب بنظر می رسد در وضعیت فعلی، حج ۱۴۰۲ هم با همان میانگین یک ماهه صورت خواهد گرفت.
منبع:

1401/11/10
10:04:31
5.0 / 5
220
تگهای خبر: پرواز , سازمان
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است