افزایش ۲۷ درصدی حداقل دستمزد

پایه حقوق کارگران 1 و یک دهم میلیون تومان بیشتر شد

پایه حقوق کارگران 1 و یک دهم میلیون تومان بیشتر شد کار و درآمد: به گزارش کار و درآمد، اعضای شورایعالی کار بعد از ساعتها مذاکره فشرده بر سر افزایش ۲۷ درصدی حداقل دستمزد کارگران برای سال ۱۴۰۲ به توافق رسیدند.به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، نشست دستمزد شورایعالی کار که عصر یکشنبه با حضور وزیران کار، اقتصاد، صمت و نمایندگان گروه کارگری و کارفرمایی شروع شده بود بعد از گذشت ساعتها چانه زنی و مذاکره فشرده سرانجام با تصویب افزایش ۲۷ درصدی حداقل دستمزد به پایان رسید. بر این اساس حداقل دستمزد از چهار میلیون و ۱۷۹ هزار تومان به ۵ میلیون و ۳۰۷ هزار و ۳۳۰ تومان افزوده شد.

شورای عالی کار در مورد مبلغ حق مسکن و بن خواربار هم تصمیم گیری کرد و مبلغ بن خواربار کارگران را یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و حق مسکن را ۹۰۰ هزار تومان تعیین کرد. سال جاری مبلغ حق مسکن کارگران ۶۵۰ هزار تومان و بن خواربار ۸۵۰ هزار تومان بود. حق مسکن جهت اجرا باید به تصویب هیأت دولت برسد.

میزان افزایش برای کارگران سایر سطوح مزدی هم ۲۱ درصد به اضافه مبلغ ۸۳۵۹۶ تومان روزانه تصویب گردید.

به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، به دنبال افزایش ۲۷ درصدی حداقل دستمزد ۱۴۰۲ پایه حقوق کارگران از چهار میلیون و ۱۷۹ هزار تومان به ۵ میلیون و ۳۰۷ هزار و ۳۳۰ تومان رسید و با محاسبه مبلغ حق مسکن، بن خواربار و حق اولاد به ۸ میلیون تومان افزایش پیدا کرد.
منبع:

1402/01/01
15:09:05
5.0 / 5
206
تگهای خبر: اقتصاد , حقوق , كارفرما , كارگر
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است