آخرین آمار متقاضیان یارانه دستمزد

آخرین آمار متقاضیان یارانه دستمزد کار و درآمد: برمبنای آخرین نتایج اجرای طرح یارانه دستمزد بیش از 42 هزار نفر متقاضی ثبت نام کرده و بیش از 36 هزار نفر موفق به عقد قرارداد و جذب بازار کار شده اند.به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، طرح یارانه دستمزد همچون طرح های موثر وزارت کار در زمینه اشتغال و بازار کار بشمار می رود که برمبنای آن، در صورت جذب نیروی کار شغل اولی در واحدهای اقتصادی توسط کارفرمایان ۳۰ درصد مبلغ دستمزد مصوب شورای عالی کار به شکل یارانه از جانب دولت به مدت یک سال به کارفرمایان پرداخت می شود.

طرح یارانه دستمزد با هدف کاهش هزینه های بکارگماری نیروی کار جدید برای کارفرمایان و بمنظور پایداری تولید، حفظ اشتغال، افزایش فرصت های شغلی و پشتیبانی از بنگاه های خصوصی و تعاونی در کشور به اجرا درآمده و مناطق کم برخوردار از اشتغال در اولویت اجرای این طرح قرار دارند.

شغل اولی ها، فارغ التحصیلان و جوانان بیکار جویای کار و همین طور بنگاه­ های اقتصادی رسمی فعال در شهرستان های کم برخوردار، جامعه هدف این طرح را می سازند.تازه ترین گزارش عملکرد اجرای طرح یارانه دستمزد حاکی از آنست که ۴۲ هزار و ۲۱۱ نفر در این طرح ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۳۶ هزار و ۸۷ نفر موفق به انعقاد قرارداد کار شده اند. این نتایج نشان میدهد که تعداد متقاضیان یارانه دستمزد نسبت به ماه های گذشته افزایش داشته و قراردادهای بیشتری منعقد شده و ۶۹۵۸ کارفرما نیز از طرح استقبال کردند.شرایط بهره مندی از مزایای طرح یارانه دستمزد به این نحو است که داوطلبان و جویندگان کار باید مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر داشته باشند و سن آنها از ۳۷ سال تمام بیشتر نباشد؛ شرط سنی برای زنان سرپرست خانوار جوینده کار هم تا سقف ۴۵ سال اعلام شده است.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طرح یارانه دستمزد را با هدف کاهش هزینه های اشتغال نیروی کار جدید برای کارفرما بمنظور پایداری و توسعه تولید و اشتغال، افزایش فرصت های شغلی در بازار کار و پشتیبانی از بنگاه های بخش تعاونی و خصوصی به اجرا درآورده که به اعتقاد فعالان اقتصادی، اجرای آن سبب تحرک و رونق بازار کار و اشتغال کشور می شود.

به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، متقاضیان و کارفرمایان برای بهره مندی از مزایای این طرح و دریافت یارانه دستمزد می توانند به سامانه https: //pyd.mcls. gov.ir وزارت کار مراجعه و ثبت نام کنند.1402/01/04
14:16:33
5.0 / 5
190
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است