وزیر كار اعلام كرد

طرح مدرسه تابستانه مهارت اجرا می شود

طرح مدرسه تابستانه مهارت اجرا می شود به گزارش کار و درآمد، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اجرای «طرح تابستانه مهارت» اطلاع داد و اظهار داشت: با آموزش مناسب و مدیریت اوقات فراغت، زمینه های ایجاد اشتغال فراهم می شود.به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، سیدصولت مرتضوی در هفتمین جلسه شورایعالی نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی ضمن اشاره به مصوبه «طرح تابستانه مهارت» اظهار نمود: این طرح با کمک سازمان آموزش فنی وحرفه ای، کمیته امداد امام خمینی(ره) و وزارت آموزش و پرورش صورت می گیرد و امروز جزئیات آن مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در طرح تابستانی مهارت، در نظر داریم به دانش آموزان آموزش های مهارت محور در اوقات فراغت را عرضه نماییم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی حلقه مفقوده در رشد تولید، افزایش بهره وری و ایجاد اشتغال را «مهارت» برشمرد و اذعان کرد: یکی از مشکلاتی که از دیرباز برای کشور طراحی نشده «آموزش» است که متأسفانه بسیار قدیمی است ازاین رو آموزش ها باید متناسب با زمان عرضه و در صورت تربیت نیروی متخصص، فرصت شغلی برای افراد فراهم گردد.

مرتضوی ضمن اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص عرضه آمار درست تصریح کرد: باید در همه زمینه های مربوطه آمار درست را عرضه نماییم و برای آن تعبیر درست داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه لازمه پیشرفت هر کشوری، آموزش های کاربردی و فنی وحرفه ای است اظهار داشت: سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور تلاشهای مضاعفی انجام داده تا ریل آموزشی را تغییر دهد و وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه ها هم این شیوه را پیشه کرده اند و با قدرت این کار را ادامه می دهند.

وزیر کار به مصوبات نشست امروز اشاره و اظهار نمود: در این جلسه ضمن رصد و پیگیری مصوبات نشست قبل، همه مصوبات عملیاتی و علاوه بر آن، طرحی نو برای ساختار آموزشی ۵ سال آینده بررسی گردید.

غلامحسین حسینی نیا ـ معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور هم در این نشست از تدوین نهایی طرح ملّی مدارس تابستانی مهارت اطلاع داد و اظهار داشت: این طرح با همکاری و مشارکت سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، وزارت آموزش و پرورش و کمیته امداد امام خمینی تا پایان هفته آینده نهایی می شود.

وی اظهار داشت: با اجرای این طرح دانش آموزان می توانند در طول سالهای تحصیلی در اوقات فراغت تابستان با گذراندن دوره های مهارت آموزی در ۱ الی ۳ دوره تابستانی به صورت پیوسته صاحب یک مهارت تخصصی پیش از ورود به دانشگاه و خدمت مقدس سربازی شوند.

حسینی نیا ضمن اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر توسعه مهارت آموزی در دیدار با کارگران و معلمان اظهار داشت: هفتمین نشست شورایعالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی با حضور حداکثری اعضا و با هدف توسعه نهضت مهارت آموزی در سرتاسر کشور برگزار شد.

رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، مشخص شدن تکالیف دستگاههای عضو شورا در جهت گسترش نهضت ملّی مهارت آموزی در گام دوم انقلاب با هدف انسجام و هماهنگی بیشتر در اجرایی شدن برنامه را از مهم ترین مصوبات این شورا برشمرد.

به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، در این جلسه آئین نامه نحوه تعیین انجمن های علمی، حرفه ای، اتحادیه ها و صنوف حرفه ای و شغلی، کلیات سازوکارهای لازم برای تقویت ارتباط بین نظام اطلاعات بازار کار، نظام اطلاعات آموزش و تربیت فنی وحرفه ای و مهارتی و شیونامه اجرایی تدوین استانداردهای آموزشی ارزشیابی و شایستگی حِرف مورد بررسی قرار گرفت.
1402/02/25
10:01:12
5.0 / 5
325
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است