تجدیدنظر در دستورالعمل آموزش های بیمه بیکاری

تجدیدنظر در دستورالعمل آموزش های بیمه بیکاری به گزارش کار و درآمد، با تجدید نظر در دستور العمل آموزش های بیمه بیکاری در قالب تفاهمنامه سه جانبه میان سازمان تأمین اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه ای و معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی زمینه اشتغال بیشتر نیروهای کار ماهر ایجاد خواهد شد.به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، بیمه بیکاری یکی از حمایت های اجتماعی است که سازمان تأمین اجتماعی بر مبنای آن مکلف است با دریافت حق بیمه بیکاری مقرر به کارگران مشمول قانون بیمه که به صورت غیر ارادی بیکار و از جانب ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی شده اند، مقرری بیمه بیکاری پرداخت کند.

بیمه بیکاری به کارگران مشمول قانون کار و تابع قانون تأمین اجتماعی دارای کارفرما تعلق می گیرد و بر مبنای آن کارفرما مکلف است ۳ درصد از مزد کارگر را به صندوق بیمه بیکاری واریز نماید. بیمه بیکاری به دارندگان بیمه اختیاری یا خویش فرمایی تعلق نمی گیرد.

بر اساس تبصره ۳ ماده ۹ قانون بیمه بیکاری، سازمان آموزش فنی و حرفه ای مکلف است همزمان با اجرای قانون بیمه بیکاری، آموزش مهارت های مورد نیاز بازار کار و هم بازآموزی و تجدید مهارت کارگران زیر پوشش بیمه بیکاری مبحث بند "ج" ماده (۷) این قانون را در مراکز آموزش فنی و حرفه ای و یا مراکز آموزش جوار کارخانجات فراهم آورد.

طبق این تبصره هزینه های مربوط از محل اعتبارات حساب صندوق بیمه بیکاری مطابق بخشنامه ای قابل پرداخت می باشد که به پیشنهاد سازمان های آموزش فنی و حرفه ای کشور و تأمین اجتماعی تهیه و به تصویب وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی خواهد رسید.

در راستای این مساله دستورالعمل آموزش های بیمه بیکاری با تصمیم مشترک رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای و مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی مورد تجدیدنظر قرار گرفته است.

آنطور که امیر میمنت آبادی - معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای اطلاع داده مقرر است دستورالعمل آموزش های بیمه بیکاری با تنظیم تفاهم نامه سه جانبه میان سازمان تأمین اجتماعی و معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تصمیم مشترک دو طرف در آینده نزدیک تجدیدنظر شود.

به گفته وی با تجدیدنظر در دستور العمل آموزش های بیمه بیکاری زمینه آموزش های بیشتر به معرفی شدگان بیمه بیکاری در سطح کشور فراهم شده و اشتغال بیشتر نیروهای کار ماهر را شاهد خواهیم بود.

به اعتقاد کارشناسان مبحث آموزش مهارتی مقرری بگیران بیمه بیکاری از اهمیت بسزایی برخوردارست و با توجه به این که مقرری بگیران بیمه بیکاری مدت زمان محدودی می توانند از مقرری بهره گیرند طبعا گذراندن دوره های آموزش مهارتی و فنی و حرفه ای به سبب بازآموزی و تجدید مهارت کارگران زیر پوشش بیمه بیکاری و بکارگیری مجدد در واحدهای اقتصادی امری لازم است.

به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، بهره مندی متقاضیان بیمه بیکاری از آموزشهای مهارتی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای یا مراکز آموزش جوار کارگاهی و کارخانه ها می تواند موجبات پایداری اشتغال نیروهای کار را فراهم آورد.
1402/03/04
12:40:05
5.0 / 5
307
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است