راه نجات صندوق های بازنشستگی چیست؟

راه نجات صندوق های بازنشستگی چیست؟ کار و درآمد: کار و درآمد: معاون پارلمانی و امور حقوقی اتاق تعاون ایران معتقد می باشد که راه نجات صندوق ها در کشور برداشتن چتر حمایتی از اقشار تحت پوشش آن یا ادغام نیست و اداره صندوق ها باید به صاحبان اصلی خود واگذار شود.مهرداد لاهوتی در گفت و گو با ایسنا با تأکید بر لزوم حفظ بحث های حمایتی دولت در برنامه هفتم توسعه به بحث صندوق های بازنشستگی اشاره نمود و اظهار داشت: معتقدم یکی از بحران های آینده کشور صندوق های بازنشستگی هستند ولی راه نجات آنها در ادغام صندوق ها یا برداشتن چتر حمایتی دولت از این صندوق ها و اقشار تحت پوشش آن نیست.

وی با اعلان اینکه مردم به رشد و بلوغ رسیده اند، اظهار داشت: راه نجات صندوق های بازنشستگی کشوری و صندوق تامین اجتماعی این است که اداره این صندوق ها به صاحبان اصلی خودش واگذار شود. این شیوه نوعی خصوصی سازی است و اگر چنین اتفاقی بیفتد صاحبان صندوق ها برای منافع خود تلاش می کنند.

معاون پارلمانی و امور حقوقی اتاق تعاون ایران معتقد می باشد اگر صندوق تامین اجتماعی منابع خودرا در بانکها سپرده گذاری می کرد بیشتر به سودآوری می رسید تا این که امروز کارهای اقتصادی را در پیش گرفته است.

لاهوتی با تأکید بر پرهیز از هرگونه دست اندازی به صندوق ها اظهار داشت: برداشت دستوری از منابع صندوق ها موجب ضرر و زیان آنها می شود.

وی با اعلان اینکه بیش از ۹۰ درصد منابع صندوق بازنشستگی کشوری را دولت تامین می کند، اضافه کرد: اگر گردانندگان صندوق بازنشستگی صاحبان اصلی آن یعنی بازنشستگان بودند هیچ وقت هواپیما خریداری نمی کردند و منافع اقتصادی صندوق را با حساسیت بیشتری لحاظ می کردند.

معاون پارلمانی و امور حقوقی اتاق تعاون در پاسخ به این پرسش که آیا ایده ادغام صندوق ها موثر است؟ اظهار داشت: شخصا موافق نیستم؛ چون صندوق تامین اجتماعی با صندوق بازنشستگی کشوری یا صندوق نیروهای مسلح سنخیتی ندارد. ادغام راهکار نیست و پاک کردن صورت مساله است.
1402/03/14
15:48:59
5.0 / 5
235
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , توسعه , حقوق
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است