حذف پیمانکاران غیرفعال از طرح نهضت ملی مسکن

حذف پیمانکاران غیرفعال از طرح نهضت ملی مسکن کار و درآمد: کار و درآمد: وزارت راه و شهرسازی می خواهد پیمانکارانی که در طرح نهضت ملی مسکن، پای کار نیستند را از این پروژه کنار بگذارد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، تجربه طرح های مسکنی دولت های گذشته نشان میدهد گاهی پیمانکاران و سازندگان این پروژه ها به وعده های خود عمل نکردند و این مساله به طولانی شدن پروسه تحویل واحدها انجامید. مسکن مهر از زمان شروع عملیات اجرائی در موارد بسیاری می بایست ۱۸ ماهه تحویل داده شود اما بعضا تا بیش از ۱۰ سال طول کشید.
بر این اساس دولت سیزدهم با درس گرفتن از تجربه های قبلی می خواهد پیمانکارانی که در طرح نهضت ملی مسکن پای کار نیستند از این پروژه ها حذف کند. این مساله را ارسلان مالکی ـ مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن اعلام نموده و گفته است: چهار میلیون متقاضی بدون مسکن و متاهل در کشور ثبت نام کردند و هدفی غیر از تامین مسکن مردم و اجرای سیاست های جمعیتی نداریم.
بیشتر بخوانید
رشد ۸۸ درصدی صدور پروانه در بافت های فرسوده تا کنون یک میلیون و ۳۰۱ هزار واحد نهضت ملی مسکن به مرحله ی ساخت رسیده و این پروژه ها در مراحل مختلف پیشرفت قرار دارد. برخی دستگاهها و ارگان ها شامل شرکت عمران شهرهای جدید، بنیاد مسکن و شرکت بازآفرینی شهری اعلام نموده اند که امسال هر ماهه تعداد قابل توجهی واحد را افتتاح می کنند.
از جانب دیگر، وزارت راه و شهرسازی تا حالا به ۲۰۰ هزار متقاضی طرح نهضت ملی مسکن زمین تحویل داده و واگذاری زمین به ۴۰۰ هزار نفر امسال را نیز در دستور کار دارد.
همین طور در امتداد قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت نیز تا حالا به بالای ۱۵ هزار خانوار دارای سه فرزند، زمین رایگان واگذار شده و وزارت راه و شهرسازی می خواهد تا انتهای سال این تعداد را به ۷۰ هزار خانوار برساند.
منبع:

1402/04/19
18:39:51
5.0 / 5
283
تگهای خبر: سازمان , شركت , قانون , مسكن
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است