صدور ۵۰۰ میلیارد تومان ضمانت نامه برای تعاونی ها

صدور ۵۰۰ میلیارد تومان ضمانت نامه برای تعاونی ها کار و درآمد: به گزارش کار و درآمد، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون از اختصاص 25 درصدی تسهیلات اشتغالزایی به تعاونی ها با دستور رییس جمهور آگاهی داد و اظهار داشت: سال قبل بیش از 500 میلیارد تومان ضمانت نامه برای شرکت های تعاونی صادر کردیم.به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون در سال ۱۳۸۸ با هدف تسهیل ضمانت ها در کسب و کارهای خرد و کوچک افتتاح شد. صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون، صندوقی دولتی است که تسهیلات بانکی مربوط به حوزه کسب و کارهای خرد و متوسط را با اولویت تعاونگران و شرکت های تعاونی ضمانت می کند.


هم اکنون ۷۰ درصد از منابع این صندوق سهم شرکت های تعاونی و مابقی آن سهم افراد حقیقی و حقوقی غیر تعاونی هاست که ضامن آنها نزد بانکها برای دریافت تسهیلات می شود.
طبق گزارش ها صدور ضمانت نامه های این صندوق در سال قبل از رشد ۱۷ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۰ برخوردار بوده و به عدد ۳۷۰۴ میلیاردریال رسیده است.


همین طور ضمانت نامه های صادره صندوق به تفکیک طرح ۴۹.۹ درصد ایجادی، ۱۷.۶ درصد بهره برداری و ۳۲.۵ توسعه ای و به تفکیک اقتصادی ۵۶ درصد خدمات، ۴۲ درصد صنعت و ۴۰ درصد کشاورزی است.


البرز محمدی _ مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون در این زمینه می گوید: سال قبل بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان ضمانت نامه برای شرکت های تعاونی صادر کردیم و ضمانت شرکت های تعاونی در سطح کشور رشد خوبی داشته است.


به گفته ی ایشان، بیشترین تمرکز صندوق ضمانت بخش تعاون در عرصه کارهای مبتنی بر زنجیره ارزش خصوصاً در بخش کشاورزی است.


مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون همین طور با اشاره به رونمایی سامانه مدیریت خدمات برخط صندوق در سطح کشور اظهار داشت: این سامانه شامل سامانه رتبه بندی شرکت های تعاونی و سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون است.


محمدی از اختصاص ۲۵ درصدی تسهیلات اشتغالزایی به شرکت های تعاونی در هفته تعاون آگاهی داد که با دستور رییس جمهور در شورای عالی اشتغال تصویب گردید.


صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون با هدف اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ ابلاغی از طرف مقام معظم رهبری و پشتیبانی از اکوسیستم تعاون تأسیس شد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، صدور ضمانت نامه تا سقف ۲۱۰ میلیاردریال، تضمین ۱۰۰ درصدی طرح های دانش بنیان تا سقف ۱۰ میلیاردریال، تضمین اصل و سود تسهیلات خُرد برای بانوان، کاهش ۶۰ درصدی کارمزد برای تعاونی ها و طراحی بسته ویژه برای تعاونی های صادرات محور از مهم ترین اقدامات صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون در سال ۱۴۰۱ بوده است.


منبع:

1402/06/09
13:27:01
5.0 / 5
288
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است